18 жовтня 2016 року відбувся ІІ-ий Ярмарок знань Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ
18 жовтня 2016 року відбувся ІІ-ий Ярмарок знань Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ
19.10.2016

Організаторами виступили: Програма малих грантів ПРООН/ГЕФ, Партнерська мережа «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» та Неурядова мережа ГЕФ в Україні.

На заході були представлені різні проекти за такими тематичними напрямами:

  1. Зміна клімату.
  2. Біорізноманіття.
  3. Деградація земель та відходи.
  4. Розширення можливостей жінок та молоді.
  5. Участь в екологічному управлінні.

У ярмарку взяли участь громадські організації, зокрема Всеукраїнська екологічна ліга, яка презентувала проект «Центр кращих практик збалансованого розвитку в Україні». Мета проекту – збирання та презентація кращих практик впровадження принципів збалансованого розвитку, формування нового світогляду та почуття відповідальності за майбутнє суспільства, розвиток соціально-економічних систем та збереження довкілля, впровадження в життєдіяльність місцевої громади системи знань про збалансований розвиток та технології, які сприяють дружньому поводженню з довкіллям і розвитку соціально орієнтованого бізнесу.

Олена Пащенко, координатор проекту ПРООН/ГЕФ «Центр кращих практик збалансованого розвитку в Україні» розповіла, що Центр – перший заклад, у якому будуть зібрані приклади енерго- та ресурсоощадних технологій, український та іноземний досвід збалансованого ведення господарства й відновлення довкілля. У Центрі є кваліфіковані тренери та педагоги, які у легкій та доступній формі розповідають про проблеми довкілля, формують екологічний світогляд та відповідальне ставлення до довкілля, популяризують принципи та цілі збалансованого розвитку.

Варто зазначити, що Центр кращих практик збалансованого розвитку в Україні створено на базі колишньої школи с. Виграїв. Школа збудована понад 100 років тому, і одним із завдань є максимальне збереження її аутентичних особливостей.

Інші екологічні проекти Програми малих грантів були присвячені різним тематикам, зокрема: відновленню Сходу України на засадах збалансованого розвитку, рекультивації земель, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину, енергоефективному освітленню, виготовленню органічної продукції та ін.

Учасники та гості ярмарку мали змогу взяти участь у майстер-класах з виготовлення екосувенірів, органічної косметики, приготування трав’яних чаїв, виробів з солоного тіста та ін.