18 жовтня 2016 року відбувся ІІ-ий Ярмарок знань Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ
18 жовтня 2016 року відбувся ІІ-ий Ярмарок знань Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ
19.10.2016

Організаторами виступили: Програма малих грантів ПРООН/ГЕФ, Партнерська мережа «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» та Неурядова мережа ГЕФ в Україні.

На заході були представлені різні проекти за такими тематичними напрямами:

  1. Зміна клімату.
  2. Біорізноманіття.
  3. Деградація земель та відходи.
  4. Розширення можливостей жінок та молоді.
  5. Участь в екологічному управлінні.

Марія Галімова, експерт ГО «Міжрегіональний центр наукових досліджень та експертиз», розповіла про важливість проекту «Рекультивація земель, порушених внаслідок незаконного видобування корисних копалин на цінних природних територіях» для поліських лісів, які є є унікальною природною спадщиною. Вони виконують важливу клімато- та середооутворюючу функції, мають як природну, так і ресурсну цінність.

Олена Пащенко, координатор проекту ПРООН/ГЕФ «Центр кращих практик збалансованого розвитку в Україні» розповіла, що Центр – перший заклад, у якому будуть зібрані приклади енерго- та ресурсоощадних технологій, український та іноземний досвід збалансованого ведення господарства й відновлення довкілля. У Центрі є кваліфіковані тренери та педагоги, які у легкій та доступній формі розповідають про проблеми довкілля, формують екологічний світогляд та відповідальне ставлення до довкілля, популяризують принципи та цілі збалансованого розвитку. Мета проекту – збирання та презентація кращих практик впровадження принципів збалансованого розвитку, формування нового світогляду та почуття відповідальності за майбутнє суспільства, розвиток соціально-економічних систем та збереження довкілля, впровадження в життєдіяльність місцевої громади системи знань про збалансований розвиток та технології, які сприяють дружньому поводженню з довкіллям і розвитку соціально орієнтованого бізнесу.

Варто зазначити, що Центр кращих практик збалансованого розвитку в Україні створено на базі колишньої школи с. Виграїв. Школа збудована понад 100 років тому, і одним із завдань є максимальне збереження її аутентичних особливостей.

Інші екологічні проекти Програми малих грантів були присвячені різним тематикам, зокрема: відновленню Сходу України на засадах збалансованого розвитку, рекультивації земель, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину, енергоефективному освітленню, виготовленню органічної продукції та ін.

Учасники та гості ярмарку мали змогу взяти участь у майстер-класах з виготовлення екосувенірів, органічної косметики, приготування трав’яних чаїв, виробів з солоного тіста та ін.