5 країн, які довели: світ не потребує нафти, газу та вугілля
08.07.2016

Десять років тому використання енергії з відновлюваних джерел здавалося фантастикою. Але світ змінюється швидше, ніж багатьом здається. Незважаючи на потужну пропагандистську кампанію, яку проводять енергетичні підприємства і яка стверджує, що світ ніколи не зможе відмовитися від викопного палива, деякі країни на власному прикладі доводять, що це не так.

Ось тільки 5 прикладів.

Коста-Ріка

З початку 2015 року ця країна на 100% використовує тільки “зелену” енергію. Такий підхід до енергетики дозволить Коста-Ріці зберегти тропічні ліси та незаймані пляжі. Щоб відмовитися від викопного палива, держава побудувала ГЕС, вітряки та системи сонячних панелей. Крім цього, використовуються геотермальні джерела, а для виробництва автомобільного палива – біомаса.

Данія

Усі знають, що в Данії є багато вітряних млинів. З часом їх перетворили на вітряні турбіни. І ось, Данія – світовий лідер за часткою використання вітрової енергії. Зараз вітряки генерують 40% всієї електроенергії, яку споживає країна. До 2020 року місцева влада планує довести цей показник до 50%, а до 2050-го – до 100%.

Шотландія

У цій країні в 2014 році з відновлюваних джерел енергії було вироблено 1300 МВт*год електрики. Цього достатньо, аби забезпечити нею повністю 4 млн. будинків. Влітку такі міста як Абердин, Единбург, Глазго та Інвернесс на 100% працюють завдяки сонячній і вітровій енергії.

Швеція

У Швеції багато природних ресурсів, але їх тут воліють економити, а не шалено витрачати. Саме тут народилися і продовжують народжуватися передові технології використання біомаси у якості альтернативи викопному паливу.Питанням займаються на урядовому рівні з 2010 року.

Фінляндія

Вітряна енергія – тренд і в цій північній країні. У 2012 році Фінляндія вже виробила 34,3% всієї енергії, яку спожила, з поновлюваних джерел. До 2020 року місцева влада хоче збільшити свої можливості до 40%.