Україна нарешті з’явилася на карті зарядок CHAdeMO
03.07.2016

Японська асоціація CHAdeMO щороку оприлюднює дані про розвиток та розповсюдження в світі швидких зарядних пристроїв.

Японія досить щільно вкрита фастчарджерами (їх там приблизно 6500), тому більшу частину презентації вони акцентували на зарядки інфраструктури Європи.

Україна нарешті з'явилася на карті зарядок CHAdeMO

Європейська динаміка: CHAdeMO.

За останніх два роки кількість зарядок цього стандарту в ЄС збільшилася з 1119 у травні 2014 до 1838 у травні 2015, і до 3178 станом на травень 2016 року.

На карті нижче представлена середня щільність зарядних пристроїв у європейських країнах значно вища, ніж два роки тому.

Україна нарешті з'явилася на карті зарядок CHAdeMO

Країни в Європі: CHAdeMO

Найбільше пристроїв цього стандарту – у Великобританії та Франції, але щільність на одиницю населення найвища в Норвегії, Швеції, Фінляндії, Естонії, Данії, Нідерландах, Швейцарії, Австрії, Словенії та Ірландії.

На мапу нанесено також дві зарядки CHAdeMO в Україні: вочевидь, маються на увазі точки компанії Oxygen.

Окрім того, асоціація оприлюднила статистику мультстандартних пристроїв, у яких CHAdeMO може бути комбінована, скажімо, з CCS Combo. На цій мапі в України так само позначено дві зарядки.

Мультистандартні зарядки в Європі

Мультистандартні зарядки в Європі

А от у Польщі немає жодного мультистандартного пункту, попри те, що пристроїв CHAdeMO там 8. У цій країні мережа фастчарджерів розвивалася раніше, і в ті часи оператори менше дбали про придатність як для європейського, так і для японського стандартів. Європа суттєво випереджає США у цьому стандарті: там зарядок CHAdeMO менше 1800.

CHAdeMO у світі CHAdeMO_5

Нагадаємо, CHAdeMO– це абревіатура від «CHArgedeMOve» (Заряд –це рух), яку ще можна інтерпретувати як «рухатися,використовуючи заряд»,«рух зарядом» або «енергія – це рух». Назву також можна обіграти від японської фрази «O chademoikagadesuka», що в перекладі значить: «Як щодо чаю?».Тонкий, іронічний гумор вказує на факт, що за порівняно мізерний час, поки на оригінальній заправці заряджається автомобіль, якраз можна посмакувати чашкою чаю.CHAdeMO може заряджати електричні автомобілі низького діапазону (120 км/75 миль) менш ніж за півгодини.