Акваріум на Алясці генерує електроенергію від тепла океану
19.11.2016

Тисячі людей зараз відвідують Центр Морського Життя в місті Сьюард (Аляска, США), щоб поглянути на рідкісні види морських риб і ссавців. Але крім знаходження там дивовижних представників морської фауни, даний центр здивував також новою системою енергетичного забезпечення, що функціонує на основі тепла, одержуваного від океанських вод в затоці Воскресіння. Співробітники акваріума заявили про те, що тепер Центр не використовує енергію, одержувану з викопного палива, що має суттєво скоротити викид шкідливих відходів і заощадити кошти. Таким чином, 98% електроенергії акваріума задовольняються зараз виключно завдяки трансформованій енергії з вод океану, передає fainaidea.com.

Дана система теплового обміну в Центрі Морського Життя значно економить кошти, скорочуючи при цьому ступінь викиду хімічних отруйних речовин в атмосферу і просуваючи науковий прогрес щодо вивчення рідкісних видів морських тварин і рослин. Адже даний центр є не тільки свого роду акваріумом для відвідувань, але також містить в собі мережу лабораторій, що спеціалізуються на вивченні морської фауни.

Координатор наукових проектів даного центру Дерріл Шаефермейер зазначає, що використання тепла, отриманого від океанських вод істотно знижує ступінь витрат на обслуговування як самого акваріума, так і дослідних лабораторій.