Американська SunPower побудує сонячну електростанцію у Південній Африці потужністю 86 МВт
25.04.2015

Американська компанія з виробництва фотоелектричних елементів SunPower Corporation оголосила про початок будівництва сонячної електростанції Prieska загальною потужністю 86 МВт у Південній Африці, повідомляє ресурс Рv-magazine.com.

За планом, запуск станції має відбутись у 2016 році. До речі, це вже буде третя сонячна електростанція, побудована компанією SunPower в рамках стратегічної програми розвитку поновлюваних джерел енергії у Південній Африці. Минулого року SunPower завершила будівництво двох станцій загальною потужністю 33 МВт, що розташовані поблизу міста Дуглас (Північна Капська провінція).

SunPower не лише спроектує та побудує нову електростанцію, компанія також відповідатиме за її майбутню експлуатацію та технічне обслуговування об’єкта. Вироблену на станції Prieska електроенергію будуть продавати місцевій комунальній компанії ESKOM, згідно підписаної угоди про закупівлю енергоресурсів.

2

В рамках реалізації проекту компанія планує створити 700 нових робочих місць. Крім того, під час зведення нового об’єкта американський виробник фотоелектричних елементів встановить тут свою особливу розробку – технологію SunPower Oasis Power Plant. Технологія передбачає використання одновісних трекерів, що відслідковують рух сонця по небу, забезпечуючи більш повне захоплення сонячного випромінювання панелями протягом дня. Така технологія показує більш високу ефективність (до 25% більше) порівняно з використанням сонячних панелей з фіксованим нахилом.

У компанії зауважили, що Південна Африка на сьогодні – один з найбільш динамічних ринків розвитку сонячної енергії в усьому світі. Керівництво SunPower зазначило, що компанія й надалі планує розширювати межі своїх дій у цьому регіоні. Крім того, у SunPower сподіваються налагодити виробництво до 160 МВт сонячних панелей в рік на новому заводі в Кейптауні, де передбачається створення 150 нових робочих місць.

Також у цьому році SunPower виступила партнером проекту компанії Apple з будівництва нових сонячних електростанцій на південному заході Китаю.