Apple вироблятиме електроенергію зі звалищного газу
05.07.2016

Компанія Apple підписала 16-річний договір оренди з округом Катоба (штат Північна Кароліна, США), за умовами якого Apple отримає доступ до виробничих звалищ відходів з метою вироблення енергії, повідомляє Мacnn.com.

Компанія відтепер розпоряджатиметься 1,5 га землі, на якій розташований полігон. Електроенергію отримуватимуть за рахунок процесу природного розпаду відходів, під час якого виділяється велика кількість метану. За побудову систем переробки відповідатиме компанія Quadrogen Power Systems, яка отримає 40% полігону для цієї діяльності.

Вартість орендної плати для Apple складе всього $ 5 569 на рік на перші п’ять років експлуатації (за ціною $ 1500 за акр). Потім оплата буде перерахована згідно з чинними на території штату тарифами. Після закінчення терміну дії договору (через 16 років) компанія отримає право продовження оренди ще на п’ять років.

Новини округу Катоба підтверджують недавнє рішення компанії Apple, яка має намір продавати надлишки електроенергії від сонячних батарей з даху нової штаб-квартири. Отже, нова угода покликана зміцнити корпоративне лідерство Apple в якості «зеленої» компанії.

На сьогоднішній день на території США діє 6 тисяч звалищ, з яких 360 вже збирають газ, що утворюється на стадії розпаду відходів. Теоретично задіяти таку технологію переробки звалищного газу на електроенергію можливо ще на 600 звалищах країни. Потенційно, кількість одержуваної таким чином електроенергії достатня, аби забезпечити близько 1 млн. домогосподарств.