Березівська ОТГ ліквідувала стихійні сміттєзвалища
17.03.2017

Березівська об’єднана громада впроваджує систему роздільного збирання твердих побутових відходів.
Актуальність цього питання полягає у вирішенні основної екологічної проблеми – забруднення навколишнього середовища побутовими відходами, пластиком, склом, папером. Якщо врахувати, що більшу половину відходів складають пакувальні матеріали, то стає зрозумілим, що одним із ефективних способів вирішення проблеми відходів є роздільне їх збирання. Адже велику частину побутових відходів складають матеріали, які можна використовувати повторно або переробляти. Повторній переробці підлягають папір, скло, металеві та алюмінієві баки, текстиль, пластик, органічні відходи. Усі ці матеріали, отримані при сортуванні, знаходять попит з боку організацій, які займаються прийомом вторинної сировини.


Сортування та переробка відходів мають багато переваг: менший обсяг відходів потрапляє на захоронення; матеріали використовуються повторно; сортування побутових відходів відповідає світовим підходам у поводженні зі сміттям, а саме, сприяє запобіганню їхнього надмірного утворення, повторному (багаторазовому використанню) вторинної сировини, утилізації та безпечному розміщенню; заощадження коштів, створення нових робочих місць та поліпшення стану довкілля, зниження ризику для здоров’я жителів сіл.


Раніше на території Березівської об’єднаної територіальної громади були відсутні санкціоновані звалища відходів. Побутові відходи складувалися на пустирях, біля пустуючих садиб, у природних рельєфних утвореннях — низинах та ярах. Це призводило до забруднення населених пунктів та прилеглих територій, незадовільного естетичного вигляду сіл, становило екологічну небезпеку, оскільки стічні води, насичені забруднювальними речовинами, потрапляли у водні об’єкти. Для зміни ситуації необхідно було впровадити систему організованого вивезення сміття та докорінно змінити свідомість громадян по відношенню до поводження з побутовими відходами.
Перш за все, необхідно було ліквідувати несанкціоновані завлища в лісосмугах та запровадити систему роздільного збирання побутових відходів. Оскільки найближче санкціоноване сміттєзвалище знаходиться на території районного центру м. Глухова, для впровадження системи роздільного збору побутових відходів та вивезення сміття на території Березівської об’єднаної громади, був необхідний спеціалізований транспортний засіб, а саме: сміттєвоз. Придбання такої техніки дозволило комунальному підприємству «Шевченківське» надавати населенню якісні послуги з вивезення сміття, ліквідувати стихійні сміттєзвалища на території громади, роздільно збирати тверді побутові відходи та реалізовувати вторинну сировину стороннім організаціям. Придбання сміттєвоза, укомплектованого з’ємним відвалом, дозволило в повному обсязі експлуатувати сміттєвоз та, окрім вивезення сміття, використовувати його в зимовий період для очищення дорожнього полотна від снігу на території Березівської об’єднаної громади.
Також у громаді провели інформаційно-роз’яснювальну роботу із залученняя громадськості, облаштували майданчики по роздільному збору ТПВ, придбали та встановили євроконтейнери для роздільного збору сміття. У результаті громаді вдалося зменшити шкідливий вплив побутових відходів на навколишнє середовище, створити умови для очищення населених пунктів, поліпшити якість обслуговування в сфері поводження з побутовими відходами, перетворити сферу поводження з ТПВ на самоокупну та рентабельну галузь господарства та створити додаткові робочі місця.