Біля узбережжя Великобританії побудують найбільшу у світі вітряну електростанцію потужністю 2,4 ГВт
11.04.2015

Вітряна електростанція Доггер Бенк, що претендує на звання найбільшого у світі проекту з вітряної енергетики, потужності якого розміщені на воді, нещодавно отримала дозвіл і підтримку Міністра енергетики Великобританії Едварда Дейві. Загальна потужність найбільшої «вітряної ферми» становитиме близько 2,4 ГВт, достатніх для задоволення енергетичних потреб 1,8 млн домогосподарств, повідомляє RenewableUK.

ВЕС Доггер Бенк представлятиме собою дві однакові за площею платформи, розташованих на відстані 130 км від берега. Загальний розмір «ферми» становитиме 1 114 кв. км. Кожна з платформ вироблятиме до 1,2 ГВт електроенергії, що дозволить зменшити шкідливі викиди вуглекислого газу в країні (до чотирьох млн тонн на рік). Реалізація масштабного проекту забезпечить виробництво близько 2,5% енергії від загальної потреби електроенергії Британії.

У майбутньому потужності Доггер Бенку планують збільшити до 7,2 ГВт. Наразі ж проект знаходиться на етапі пошуку додаткових інвесторів та початку будівництва. До речі, завдяки новому проекту у Британії з’являться близько 4750 нових робочих місць. Та й робота буде стабільною, адже повний термін реалізації проекту оцінюється в 25 років.