Частина лондонських автобусів їздитиме на біопаливі з кави
04.12.2017

Транспортне управління Лондона повідомило, що незабаром частина міських автобусів буде переведено на біодизельне паливо, виготовлене з кавових відходів.

Дедалі частіше Британською радою приймаються рішення про використання біопалива задля зменшення забруднення повітря. Проте вперше Лондон перейде до використання біопалива з кавових відходів, які в столиці Британії продукуються з надлишком.

Продає таке паливо компаніям британський стартап bio-bean, засновником якого є Артур Кей. Cтартап переробляє кавову гущу промисловим способом і продає свою продукцію британським компаніям, які використовують її для опалення будівель і в якості палива для автомобілів.

29A92AEA00000578-3058970-image-a-3_1434446655449

За словами експертів bio-bean, кавова гуща – прекрасне джерело екологічно чистої енергії, оскільки вміст масел в ньому доходить до 20%, що можна порівняти з такими культурами, як рапс. “Наша продукція має 100% нейтральний показник вивільнення вуглецю, це доступна, екологічно чиста і вироблена на місці альтернатива звичайним видам палива”, – заявив гендиректор bio-bean Артур Кей.

Інвестори, включаючи нафтогазового гіганта Royal Dutch Shell Plc, мерію Лондона і UCL, вклали в стартап кілька мільйонів євро. Крім того, проект отримав 500 тис. євро в результаті перемоги в Green Challenge – найбільшому міжнародному конкурсі “зелених” підприємств.

За даними експертів bio-bean, лондонці щорічно генерують близько 200 тисяч тонн кавових відходів. В даний час bio-bean збирає кавову гущу в кав’ярнях та збирає відходи виробництва на підприємствах по обсмажуванню зерен і виготовлення розчинної кави.

1d8a8be7d2b28c1f5d7446dddbcccc34

1 тонна кавових відходів дозволяє скоротити викиди вуглекислого газу на 6,8 тонни. Процес не залежить від варіацій сировини – робуста, арабіка і навіть кави без кофеїну працюють однаково, заявив біохімік з британського Університету Бата Кріс Чак.

За даними BBC, для того щоб забезпечити паливом один лондонський автобус, жителям і гостям столиці необхідно випивати 2,55 мільйони чашок на рік.