Cтворення еколого-освітніх туристичних маршрутів «ЕКО-стежки Київщини»
10.09.2020

Експерти ГО «Міжрегіональний центр наукових досліджень та експертиз» візьмуть участь у  проекті «ЕКО-стежки Київщини», результатом якого стане створення еколого-освітніх туристичних маршрутів у Вишгородському та Обухівському районах. Проєкт виконує Центр екологічної освіти та інформації на замовлення Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації.

Підста9вою для розробки даного проєкту є Регіональна програма розвитку природно-заповідного фонду Київської області «Київщина заповідна» на 2017–2020 роки, затверджена рішенням Київської обласної ради, та Перелік природоохоронних заходів на 2020 рік, які фінансуються за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Мета проєкту – популяризація туристичної привабливості Київщини, формування дбайливого ставлення до природи, історії та культури рідної землі.

Цільовою аудиторією проекту є ті, хто цікавиться вивченням природної та історико-культурної спадщини регіону, фахівці-екологи, краєзнавці, вчителі, студентська молодь, прихильники туристичних мандрівок, учасники екскурсій вихідного дня.геогол.розріз

До реалізації проєкту запрошені науковці, місцеві активісти-екологи, лісівники та краєзнавці. Обстеження розпочалося з об’єктів природно-заповідного фонду Вишгородського, Обухівського та Васильківського районів Київщини. Десятки кілометрів польових та лісових доріг, знайомство з таксаційними картами, планами, лісами, озерами, річками, балками – все задля того, щоб розробити цікаві та змістовні маршрути, якими будуть мандрувати дорослі і малі поціновувачі природи рідного краю.

Розроблено Путівник мандрівника, який містить інформацію про всі об’єкти за цими двома еколого-освітнімметелики маршрутами.

Для школярів Київської області планується проведення конкурсу «Люби і знай свій рідний край», в рамках якого діти зможуть розробити маршрут екологічної стежки з описом природних, історичних, археологічних та культурних об’єктів місцевості, де вони живуть або навчаються, придумати казку «Як врятувати нашу планету від сміття?», зняти відеоролик «Як ми допомагаємо зберегти довкілля», скласти екологічну гру, написати оповідання чи есе на тему «Моя Київщина», а також намалювати плакати та малюнки щодо екологічних проблем області та шляхів їх розв’язання.

created by dji camera

Вероніка широколиста