Делегація ПРООН відвідала місце незаконного видобування бурштину
23.08.2016

ГО «Міжрегіональний центр наукових досліджень та експертиз» реалізує проєкт «Рекультивація земель, порушених внаслідок незаконного видобування корисних копалин на цінних природних територіях».

15 серпня 2016 року делегація ПРООН відвідала ділянку в Олевському районі Житомирської області, яка пошкоджена внаслідок незаконного видобування бурштину та буде відновлена в рамках проекту ПРООН/ГЕФ ПМГ «Рекультивація земель, порушених внаслідок незаконного видобування корисних копалин на цінних природних територіях».

До складу делегації ввійшли: Постійний представник ПРООН в Україні Ніл Уокер, національний координатор ПРООН/ГЕФ ПМГ Світлана Нігородова, асистент ПРООН/ГЕФ ПМГ Валентина Кириченко, представники Національного керівного комітету ПРООН/ГЕФ ПМГ Олександр Бродський та Марина Дяченко, координатор проекту «Рекультивація земель, порушених внаслідок незаконного видобування корисних копалин на цінних природних територіях» Марія Галімова, голова Олевської районної ради Віктор Троц, керуючий справами виконавчого апарату Олевської районної ради Валерій Близнюченко, директор Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України Георгій Лисиченко, директор Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації Олександр Тарасевич, директор Поліського природного заповідника Сергій Жила, представники ДП «Олевське лісове господарство» та ін.

Делегація ПРООН відвідала місце незаконного видобування бурштину

Віктор Троц привітав учасників та розповів про проблему незаконного видобування бурштину в Олевському районі, яка з’явилася відносно нещодавно. Він надав характеристику району та відзначив важливість проекту для регіону.

Марія Галімова ознайомила учасників делегації з проектом, метою якого є рекультивація та відновлення земельної ділянки, порушеної внаслідок незаконного видобування корисних копалин на території Олевського району Житомирської області. Вона розповіла про завдання проекту, хід реалізації та досягнуті результати, серед яких: виконання геологічних та ботанічних досліджень, проведення круглого столу та широкої інформаційної кампанії, видання поліграфічної продукції, розроблення пропозицій до нормативно-правових документів щодо збалансованого видобування корисних копалин з обов’язковим врахуванням екологічної складової та ін.

Представники наукових установ розповіли про природні умови Житомирського Полісся, флористичний склад місцевих лісів та особливості геологічної будови ділянки. Вони зазначили, що незаконне видобування бурштину чинить негативний вплив на природні екосистеми, зокрема спостерігається руйнування кореневої системи дерев та загибель лісу, пошкодження поверхневого родючого шару ґрунту, знищення рослинності та ареалів існування рідкісних видів.

Загалом було відзначено важливість проекту для відновлення цінних лісових територій та формування у місцевого населення відповідального ставлення до довкілля.