Делегація Європейського союзу зустрілася з представниками екологічної громадськості України
11.04.2015

10 лютого 2015 року в Орхуському центрі Мінприроди делегація ЄС зустрілася з представниками екологічних громадських організацій.

Міністр екології та природних ресурсів України Ігор Шевченко зазначив, що розробка та ефективне застосування механізмів співпраці з громадськістю є одним із головних пріоритетів Мінприроди на поточний рік. «Європейський досвід та механізми залучення громадськості для вирішення екологічних проблем є для нас прикладом. Разом з інтеграцією України в ЄС ми будемо переймати й цей досвід», – наголосив він.

Керівник групи, енергетика та екологія Торстен Веллерт у вступній промові розповів, як за допомогою зелених і білих книг в ЄС відбуваються консультації з громадськістю. Він підкреслив, що для ефективних консультації потрібно застосувувати демократичні процедури а представники громадянського суспільства мають бути готовими до конструктивного діалогу.

Учасники зустрічі заслухали виступи представників громадськості та зворотні коментарі представників делегації ЄС згідно переліку тем щодо впровадження екологічних реформ, передбачених Угодою про Асоціацію між ЄС та Україною, включаючи впровадження Державної екологічної стратегії, введення зобов’язань в рамках міжнародних екологічних угод, таких як конвенції Aarhus та Espoo, перспективи поширення “зеленої економіки” та політики України щодо зміни клімату, участі України в екологічній панелі Східного партнерства та інших напрямків співпраці.

Серед пріоритетних проблем, що їх необхідно вирішити для успішного впровадження екологічного розділу Угоди про Асоціацію, представники громадськості озвучили наступне:

  • невизначено місце заходів з стандартизації у планах впровадження,
  • депутати Верховної ради не готові до необхідної законотворчої роботи,
  • складність узгодження та ухвалення нових законів з ОВНС та СЕО, а також впровадження Оргуської конвенції та конвенції Еспо,
  • інституційна слабкість системи державного екологічного управління,
  • громадські організації недостатньо залучено до Робочих груп за 8 секторами додатку
  • ХХХ Угоди,
  • загрози бюрократизації платформи громадснського суспільства Україна-ЄС,
  • моніторинг, оцінка та звітність щодо впровадження екологічної політики потребують більшої підтримки ЄС,
  • недостатність екологічного інформування,
  • повільність розвитку інтегрованого управління водними ресурсами та ін.

У відповідь, представники делегації ЄС ділилися досвідом, надавали інформацію про поточні проекти технічної допомоги ЄС, які працюють в регіоні Східного партнерства, розповідали про плани щодо співпраці та ділилися пропозиціями. Вони зазначили, що на новому етапі співпраці щодо впровадження Угоди про Асоціацію, будуть уважно слідкувати за розвитком процедур участі громадськості, в тому числі з питань довкілля, і запросили учасників надати письмові пропозиції з питань порядку денного на адресу post@sbs-envir.org

Довідка. З боку гостей участь в зустрічі брали: Торстен Веллерт, Група ЄС для підтримки України, керівник групи, енергетика та екологія; Андржей Янушевські, Генеральний директорат ЄС з навколишнього середовища, менеджер проектів, Україна; Вера Естер Позо, Генеральний директорат ЄС з навколишнього середовища, менеджер проектів, міжнародні угоди; Дімітріус Зевголіс, Генеральний директорат ЄС з клімату, менеджер проектів, міжнародні угоди; Лаура Джіаппічеллі, Генеральний директорат ЄС з сусідства та переговорів щодо розширення, менеджер проектів, ENPI східні програми; Жан-Франсуа Море, менеджер сектору, Представництво ЄС в Україні; Олександр Клітко, менеджер сектору, Представництво ЄС в Україні. Українська сторона була представлена більше ніж 60 громадськими організаціями та їх об’єднаннями, а також очільниками підрозділів міністерства.

Зустріч була організавана при допомозі проекту ЄС «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів у впровадженні секторальної бюджетної підтримки».

Делегація Європейського союзу зустрілася з представниками екологічної громадськості України