День Південного Бугу
22.05.2022

Це свято започаткувала у 2009 році Басейнова рада річки Південний Буг межах впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, який уже діє у країнах Європейського Союзу.


Південний Буг – четверта за довжиною (806 км) річка України та найбільша, яка тече тільки територією України. Витоки знаходиться поблизу с. Холодець Хмельницької області, впадає річка у Дніпро-Бузький лиман Чорного моря. Басейн Південного Бугу розташований у межах лісостепової та степової зон на території семи областей України.
У басейні Південного Бугу налічується 6582 малих річок, загальною довжиною близько 20 тис. км, 11 середніх річок загальною довжиною понад 1,6 тис. км та 1 велика річка Південний Буг. У Кіровоградській, Одеській та Миколаївській областях зустрічаються невеликі озера. Характерною особливістю басейну Південного Бугу, що виділяє його з поміж інших великих річок є дуже велика його зарегульованість. В басейні створено майже 10 тисяч штучних водойм, сумарний їх об’єм понад 1,5 км3, що практично дорівнює стоку в маловодний рік 95% забезпеченості. В басейні Південного Бугу розташовано 9877 ставків, загальною площею понад 56,4 тис. га та сумарним об’ємом 644 млн.м3 та 187 водосховищ місткістю 894 млн.м3, загальною площею водного дзеркала майже 30 тис. га.

На самому руслі р. Південний Буг побудовано 16 водосховищ місткістю 316 млн. м3, які використовуються для потреб гідроенергетики, водопостачання та рекреації. Найбільша кількість водосховищ побудована в Кіровоградській (64) і Вінницькій (42) областях.
У цей непростий час пропонуємо Вам переглянути мальовничі краєвиди берегів Південного Бугу!