День створення Дністровського регіонального ландшафтного парку
15.07.2022

ГО «Міжрегіональний центр наукових досліджень та експертиз» вітає Дністровський регіональний ландшафтний парк з 29 річницею!

Він був створений 15 липня 1993 року з метою збереження унікального природного комплексу вздовж ріки Дністер в межах Тлумацького та Городенківського районів Івано-Франківської області. Площа  19656,0 га. Під охороною – мальовничі ландшафти в районі Дністровський каньйону з цікавими об’єктами природи (скелі, водоспади, ліси, пагорби з рідкісною степовою рослинністю), а також пам’ятки історії та архітектури.

Згідно фізико-географічного районування Українських Карпат територія парку розташована у Тлумач-Городенківському районі Прут-Дністровської області.
В рослинному покриві переважають молоді та середньовікові грабові насадження на стрімких схилах віком 20-50 років, в комплексі з якими спостерігаються степові ділянки. Своєрідним і флористично багатим є трав’яний покрив лісів. Його складають такі види – купина широколиста, шоломниця висока, лазурник трилопатевий, апозерис смердючий, молочай мигдалевидний, зеленчук жовтий, осока волосиста, любка дволиста, лілія лісова, гніздівка звичайна, коручка морозиковидна. Тваринний світ – козулі, кабани, борсуки, лисиці, зайці.


Завданнями Парку є:
− збереження цінних природних та історико-культурних комплексів та об’єктів;
− створення умов для ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах додержання режиму охорони заповідних природних комплексів та об’єктів;
− сприяння екологічній освітньо-виховній роботі;
− підтримання загального екологічного балансу в регіоні.


У РЛП існують значні потенційні можливості для відновлення екосистем, а також для оздоровлення і відпочинку людей та різних форм туризму. На території парку розташовані: пам’ятки природи: «Неопалима купина» (0,5 га, зростають рідкісні степові види айстр), «Папороть-листовик» (0,5 га, на великому камені зростає реліктовий вид папороті); заповідні урочища: «Крива» і «Громовий міст», Раковецький та Чернелицький замок, Буківнянське городище (село Буківна), пам’ятки археології в селі Незвисько.
Внаслідок російської військової агресії під загрозою опинились унікальні ландшафти по всій України. Необхідно долучитись до зупинення російського агресора, закриття неба над Україною для збереження Природи, для майбутнього!