До кінця 2023 року планують збудувати Сміттєпереробний завод у Львові
03.04.2023

На вулиці Пластовій у Львові триває будівництво сміттєпереробного заводу. На заводі можна буде переробляти 250 тисяч тонн відходів щороку. Це та кількість сміття, яку збирають у Львові за рік. Паралельно з будівництвом заводу в Львові вже працює станція компостування харчових та садово-паркових відходів та триває рекультивація Грибовицького полігону. Про новий завод розповів мер Львова Андрій Садовий.

Площа ділянки сміттєпереробного заводу — 9 гектарів. Там зможуть працювати близько 180 людей. Наразі фахівці виконали вже 100% проєктувальних та 25% будівельних робіт.

“Орієнтовно понад 20% об’єму робіт є виконано. Ми плануємо до кінця цього року повністю закінчити будівельну частину і переходимо до етапу монтування обладнання, щоб наступного року завод повністю увійшов в робочу потужність. Паралельно у нас працює станція компостування і від 5-10% всіх відходів проходить через компостування”, — каже Андрій Садовий.
Попередня вартість будівництва заводу була 36 млн євро. У зв’язку зі зміною курсу валют та коректив у ремонтних роботах вартість зросла орієнтовно до 50 млн євро, розповів Андрій Садовий. За його словами, завершити будівництво планують до кінця 2023 року.