Дрони оцінюють врожай шишок
28.02.2023

Важливість використання БПЛА або дронів у лісовому господарстві Латвії постійно зростає, також розширюються і можливості їх використання. Так, співробітники структурного підрозділу «Насіння та розсада» Латгальської насіннєвої селекційної станції АТ «Державні ліси Латвії» (LVM) вперше за допомогою дрона оцінили врожайність шишок, що ростуть у сосновому генетично ресурсному лісі.

Зазвичай, латгальські лісівники оцінюють урожай шишок із землі за допомогою бінокля, але не завжди можна добре побачити верхню третину крони дерева. У цьому плані дрони мають перевагу – на знімках, зроблених зверху, добре видно шишки балтійської сосни та ялиці.

Однак використання дронів не підійде для зйомки листяних порід дерев, оскільки, наприклад, насіння берези дозріває і досягає зрілості, коли на дереві з’являється листя.

При оцінці потенційної врожайності насіння дрони є особливо корисною допомогою на зрілих плантаціях насіння балтійської ялини. Так само використання БПЛА на насіннєвих плантаціях є корисним для огляду територій та оцінки стану дерев. Насіння лісових дерев, зазвичай, збирають на насіннєвих плантаціях, які створюють у співпраці з Латвійським державним науково-дослідним інститутом лісу «Silava», де вирощують щеплені сосни. Ліс, вирощений з насіння цих шишок, буде урожайнішим, швидше ростиме і дасть якіснішу деревину. Збір насіння в лісових насадженнях відбувається в рідкісних випадках і здійснюється в спеціальних насадженнях генетичних ресурсів, де правилами лісового репродуктивного матеріалу передбачено відновлення вирубок насіннєвим матеріалом з того ж місця або сіянцями, вирощеними з насіння, зібраному у відповідному місці.