Еко-автобус у Хмельницькому збирає у містян токсичні відходи
03.09.2018

Тричі на тиждень у Хмельницькому еко-автобус приймає від містян токсичні побутові відходи.
Салон автобуса обладнаний спеціальними контейнерами для восьми видів відходів: батарейок та акумуляторів, електричного обладнання, медикаментів, які втратили термін придатності, термометрів та ртутновмісних матеріалів, упаковки, тари від миючих засобів, від фарб, клеїв, лаків тощо. Відпрацьовані побутові відходи приймаються у будь-якому вигляді. Лише термометри та енергоощадні лампи мають бути не биті, їх потрібно приносити загорнутими в папір.
Для кожного виду відходів – окремий контейнер. Тут можна позбутися старих телевізорів, мобільних телефонів, зарядних пристроїв та планшетів. Потім усе це складається у металеві ємності та передається на утилізацію.


За словами голови Хмельницької міської ради Олександра Симчишина, місто уклало угоду зі спеціалізованим підприємством, яке має сертифікацію Мінекології та природних ресурсів на утилізацію небезпечних відходів. Як вторсировина на продаж йдуть непрацюючі електротехнічні прилади, а решта здається на утилізацію безкоштовно.
Екобус працюватиме в одинадцяти точках в різних мікрорайонах Хмельницького. Графік роботи розміщено на сайті міськради, в соцмережах та на кожному будинку. Жителі міста появу еко-автобуса підтримують і активно приносять небезпечні відходи, замість того, щоб викидати їх у сміття.