Екологічний борг людства
21.11.2017

Щоб мати товари і послуги, якими користується зараз людство, потрібно використовувати ресурси 1,7 планет Земля.
Організації із захисту довкілля WWF та Global Footprint Network опублікували звіт «Жива планета -2016», в якому говориться про те, що людство використало всі свої ресурси на рік за сім місяців. Тобто стільки води і повітря, а також тваринних і рослинних ресурсів, скільки людство витратило за 7 місяців 2017 року, планета здатна відновити лише за рік.
«Ми викинули більше вуглецю, ніж океани і ліси здатні абсорбувати за рік, ми виловили більше риби, зрубали більше дерев, більше зібрали врожаю і спожили більше води, ніж Земля була здатна виробити за цей період», – говориться у звіті організацій. Наразі мешканцям Землі потрібно 1,7 своєї планети, щоб забезпечити поточний рівень споживання товарів і послуг. Нагадаємо, що згідно доповіді «Жива планета -2016» цей показник становив 1,6 для минуло го року та 1,5 двома роками раніше.
Перетин межі відновлення планетарних ресурсів з кожним роком настає все раніше. Так, у 1993 році людство перетнуло цю межу 21 жовтня, 2003 – 22 вересня, а у 2017 році – побито всі рекорди – 2 серпня. Така динаміка свідчить про зростання об’єму карбонового «сліду».