Фотометр для громадської інвентаризації сміттєзвалищ
12.09.2021

Проєкт «Громадська інвентаризація несанкціонованих сміттєзвалищ» реалізує ГО «Міжрегіональний центр наукових досліджень та експертиз» та ГО «Молодь сходу України» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Для проведення аналізу проб фільтрату та визначення рівня забрудненості поверхневих та підземних вод в районі впливу несанкіонованих сміттєзвалищ в межах 4 територіальних громад Донецької та Луганської областей буде використовуватися фотометр eXact® Micro 20.

Професійний фотометр eXact® Micro 20  – це цифровий двохвильовий прилад для фотометричного аналізу питної та технічної води, що широко застосовується використовується в широкому спектрі галузей, зокрема в промисловості та сільському господарстві. Тестер запрограмований на аналіз більше 40 параметрів води, в тому числі дезінфектантів та оксидантів, солей, заліза, марганцю, хлоридів,  важких металів та інших хімічних елементів. Середній час проведення одного тесту займає всього 20 секунд, при цьому прилад забезпечує лабораторну точність вимірювання і, на відміну від візуальних тестерів, виключає суб’єктивний вплив на визначення результату.

Фотометр має можливість підключення через Bluetooth до смартфону або планшету користувача через спеціальний мобільний додаток eXact® iDip.

Це дозволяє зберігати на смартфоні і на хмарі результати тестів, включаючи дату, час, GPS координати місця проведення тесту, а також відправляти їх електронною поштою.

Об’єктами тестування у рамках проєкту «Громадська інвентаризація несанкціонованих сміттєзвалищ» стануть питна вода, басейни, водойми,  водоканали, водопровідна вода, дезрочини, свердловини, колодязі, бювети, технічна вода.

За допомогою фотометра будуть досліджуватися такі параметри, як – алюміній, рН, активний хлор, загальне залізо, кальцієва жорсткість, марганець, мідь, нітрати, мідь, нітрити, нітрити, загальна жорсткість, загальний хлор, озон, перекис водню, перманганат, перуксусна кислота, сульфати, сульфіди, фосфати, хлориди, цианурової, лужність загальна, зв’язний хлор.

Отримані дані є одними з важливими складових при комплексному визначенні впливу несанкціонованих сміттєзвалищ на компоненти довкілля через визначення стану поверхневих та підземних вод у Донецькій та Луганській областях.

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

#UNRPP #ВзаємодіяПлюс

UNDP Ukraine / ПРООН в Україні Взаємодія Плюс