Відходи

Відходами називаються будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються в процесі людської діяльності та не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення, та яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення (згідно ст. 1 ЗУ «Про Відходи»). Відходи також є об’єктом права власності (згідно ст.8 ЗУ «Про Відходи»). Право власності на відходи може переходити від однієї особи до іншої.

Відходи поділяються на:

  • тверді та рідкі;
  • промислові та побутові;
  • виробництва та споживання.

Україна належить до країн з дуже високими як абсолютними, так і відносними показниками утворення відходів. Відходи накопичуються у вигляді териконів, відвалів, звалищ (їх кількість перевищує 2700 одиниць). В наш час в Україні накопичено понад 25 млрд. тонн відходів (з них понад 4 млрд. т. – токсичні, а 23 тис.т. – заборонені та непридатні для використання пестициди і отрутохімікати).

Пилоутворення, горіння териконів, міграція шкідливих речовин через підземні, поверхневі води та атмосферу згубно діють на здоров’я людей. Не тільки в Україні, а й у світі набула великої гостроти проблема радіоактивних відходів.

Тільки за час незалежності в Україні почала створюватися нормативна та законодавча база з регулювання поводження з різними відходами, формується система збирання та утилізації, відбувається впровадження екологічних важелів, наприклад, плата за розміщення відходів, вдосконалюються технології виробництва тощо.

АКТУАЛЬНІ НОВИНИ:

На Житомирщині почав працювати перший сміттєпереробний завод в Україні

Міжнародний день без поліетиленових пакетів

Всесвітній день обізнаності про втрати продовольства і харчові відходи

Харчові відходи – один з найбільших викликів сьогодення 


ПОДІЇ:

Робочий візит до модернізованого 5-го полігону ТПВ (м. Київ)

– Конференція «Стан сміттєзвалищ і полігонів ТПВ в Україні: проблеми та шляхи їхнього розв’язання» (14-15 липня 2016 р., м. Львів)

Еко-автобус у Хмельницькому збирає у містян токсичні відходи

Веселівська громада придбала унікальну сортувальну лінію

У Маріуполі побутові відходи будуть переробляти в електричну енергію

У Бузівській ОТГ розпочинається сортування сміття

Канівська міська громада впроваджує роздільний збір сміття

У Хмельницькому запрацював муніципальний Центр управління відходами

У Руськополянській громаді вже чотири роки сортують сміття

Всеукраїнська акція «Я прибрав – твоя черга»