Громадська інвентаризації несанкціонованих сміттєзвалищ на території Біловодської громади
04.11.2021

Проєкт «Громадська інвентаризація несанкціонованих сміттєзвалищ» реалізується ГО «Міжрегіональний центр наукових досліджень та експертиз» та ГО «Молодь сходу України» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

4 листопада відбулась громадська інвентаризація сміттєзвалища на території Біловодської громади.

Експертами було виявлене діюче сміттєзвалище, насипне, віддалене від смт Біловодськ на відстані 1,5 км. Воно знаходиться на території бувшого неузаконеного місця видобування глини та піску. Початок експлуатації – 2007 рік, обсяг видалених відходів 7440 тонн.

Сміттєзвалище віддалене від водотоків і водойм на 1, 5 км (річка Деркул), від водозабірних споруд (водозабірна артезіанська свердловина № 1 та № 2 власник «Біловодський РЕП») – на 1,5 км. На північному борті відбувається хаотичне видобування відкритим способом піску у господарських цілях.

Експертами було заповнено паспорт незаконного місця видалення відходів, відібрані проби фільтрату для визначення вмісту важких металів, нітритів, нітратів, фосфатів, сульфатів та інших сполук.

Також, було визначено головні види відходів, які знаходяться на сміттєзвалищі, це:

  • залишки (пил, порошок, грудки) та суміші засобів хімічного оброблення рослин;
  • залишки обрізання дерев та догляду за посадками;
  • відходи та залишки вхідних компонентів інших;
  • відходи комунальні (міські);
  • тара з паперу та картону гофрованих некондицій.

Дане сміттєзвалище має стати об’єктом постійного контролю з поведенням моніторингу стану забруднення навколишнього середовища.

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

#UNRPP #ВзаємодіяПлюс

UNDP Ukraine / ПРООН в УкраїніВзаємодія Плюс