Проєкт «Громадська інвентаризація несанкціонованих сміттєзвалищ» реалізує ГО «Молодь сходу України» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
3 листопада відбулась громадська інвентаризації несанкціонованих сміттєзвалищ на території Добропільської громади. Експертами було виявлено 2 сміттєзвалища поблизу міст Добропілля та Білозерське.
Перше діюче несанкціоноване сміттєзвалище, віддалене від населеного пункту– м. Добропілля на відстані 1,0 км. Початок експлуатації – 2017 рік, обсяг видалених відходів не встановлено. Сміттєзвалище віддалене від водотоків і водойм на 2, 0 км (річка Водяна). Дренажний стік відсутній, не споруджено засобів захисту навколишнього природного середовища від забруднення, зокрема відсутній донний ізоляційний екран. Відходи розміщуються на території бувшої ферми, яка кілька років використовувалась як вугільний склад. Зараз ця територія заповнена відходами, які вивозять з території сусідньої Білозерської територіальної громади.
Експертами було заповнено паспорт незаконного місця видалення відходів, відібрані проби фільтрату для визначення вмісту нітритів, нітратів, фосфатів, важких металів, вільного хлору та інших сполук.
Дане сміттєзвалище має стати об’єктом особливої уваги з боку органів державного контролю, необхідно провести моніторинг стану забруднення навколишнього середовища, а в кінцевому результаті припинити видалення відходів на даній ділянці.
Друге стихійне сміттєзвалище віддалене від населеного пункту– м. Білозерське на відстані 0,5км та знаходиться у яру, поблизу каскаду ставків. На момент обстеження відходи на сміттєзвалищі горіли і тліли. У зв’язку з тим, що сміттєзвалище насипне і має відкритий, поверхневий тип, підземні та ґрунтові води не захищені.
Для несанкціонованого місця відходів було складено паспорт та відібрані проби фільтрати, для визначення концентрації полютанів, які потрапляють в навколишнє середовище.
Дане сміттєзвалище має стати об’єктом постійного контролю, з поведенням моніторингу стану забруднення навколишнього середовища.
Для довідки:
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
#UNRPP #ВзаємодіяПлюс