Громадська інвентаризація несанкціонованих сміттєзвалищ на території Рубіжанської громади

Проєкт «Громадська інвентаризація несанкціонованих сміттєзвалищ» реалізує ГО «Міжрегіональний центр наукових досліджень та експертиз» та ГО «Молодь сходу України» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

4 листопада відбулась громадська інвентаризації сміттєзвалища на території Рубіжанської громади. Діюче сміттєзвалище віддалене від міста Рубіжне на відстані 1,5 км. Початок експлуатації – 1980 рік, обсяг видалених відходів 380,049 тис. тонн. Сміттєзвалище віддалене від водотоків і водойм на 4,5 км (річка Сіверський Донець), від водозабірних споруд – на 3,5 км. Поряд знаходяться очисні споруди та мулові поля ПрАТ «Рубіжанський картонно-тарний комбінат». Система спостережень (моніторинг) за якістю вод, ґрунтів та атмосферного повітря у районі місця складування відходів відсутня.

Експертами було заповнено паспорт незаконного місця видалення відходів, відібрані проби фільтрату для визначення вмісту нітритів, нітратів, фосфатів, важких металів, вільного хлору та інших сполук.

Також, було визначено головні види відходів, які знаходяться на сміттєзвалищі, це:

  • залишки (пил, порошок, грудки) та суміші засобів хімічного оброблення рослин;
  • залишки обрізання дерев та догляду за посадками;
  • відходи кінцевої продукції виробництва виробів санітарно-технічних з кераміки;
  • відходи комунальні (міські);
  • відходи виробництва препаратів хімічних, медичних, фармацевтичних та продуктів рослинних лікарських.

Дане сміттєзвалище має стати об’єктом особливої уваги з боку органів державного контролю, необхідно провести моніторинг стану забруднення навколишнього середовища.

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

#UNRPP #ВзаємодіяПлюс

UNDP Ukraine / ПРООН в Україні Взаємодія Плюс