Громадська інвентаризація несанкціонованих сміттєзвалищ на території Щастинської громади
05.11.2021

Проєкт «Громадська інвентаризація несанкціонованих сміттєзвалищ» реалізує ГО «Міжрегіональний центр наукових досліджень та експертиз» та ГО «Молодь сходу України» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

5 листопада відбулась громадська інвентаризації сміттєзвалища на території Щастинської громади. Діюче сміттєзвалище, насипне, неглибокого залягання (до 30 м), віддалене від населеного пункту – м Щастя, на відстані 3 км. Початок експлуатації – 2005 рік, обсяг видалених відходів 12440 тонн. Сміттєзвалище віддалене від водотоків і водойм.

Дренажний стік відсутній, не споруджено засобів захисту навколишнього природного середовища від забруднення, зокрема відсутній донний та бортові ізоляційні екрани.

Передбачається облаштування сортування відходів перед  видаленням (планується встановлення сортувальної лінії).

Експертами було заповнено паспорт незаконного місця видалення відходів, відібрані проби фільтрату для визначення вмісту нітритів, нітратів, фосфатів, важких металів, вільного хлору та інших сполук.

Також, було визначено головні види відходів, які знаходяться на сміттєзвалищі, це:

  • залишки (пил, порошок, грудки) та суміші засобів хімічного оброблення рослин;
  • залишки обрізання дерев та догляду за посадками;
  • відходи та залишки вхідних компонентів інших;
  • відходи виробництва препаратів хімічних, медичних, фармацевтичних та продуктів рослинних лікарських;
  • відходи комунальні (міські);
  • тара з паперу та картону гофрованих некондицій;

Дане сміттєзвалище має стати об’єктом особливої уваги з боку органів державного контролю, необхідно провести моніторинг стану забруднення навколишнього середовища.

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

#UNRPP #ВзаємодіяПлюс

UNDP Ukraine / ПРООН в Україні Взаємодія Плюс