Влада

У рамках проекту ПРООН/ГЕФ «Інтеграція положень Конвенцій Ріо в національну політику України» в Києві були проведені чотири окремі публічні обговорення (платформи) з лідерами неурядових організацій, провідними науковцями, представниками державної влади та приватними підприємцями.

Метою дискусійних платформ є презентація та обговорення результатів аналізу стану виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо збалансованого розвитку у восьми секторах економіки України – екологія, соціальна політика, освіта, транспорт та інфраструктура, економічний розвиток, сільське господарство, енергетика, міський розвиток.

 

Платформа «Влада» відбулася 28 квітня 2015 року з представниками Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, обласних державних адміністрацій. На засіданні розглядали такі важливі теми, як роль держави у формуванні та реалізації політики збалансованого розвитку, перспективи реалізації принципів збалансованого розвитку в контексті виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та питання державного управління збалансованим розвитком.

Після закінчення засідання дискусійної платформи учасники узагальнили в резолюції рекомендації щодо інтеграції положень Конвенцій Ріо в національну політику. Зокрема, на їхню думку, потрібно:

– визначити повноваження центральних органів влади України щодо інтеграції положень Конвенцій Ріо в галузеві політики; створити мережу кваліфікованих експертів для регулярного проведення аналізу державної політики на її відповідність принципам сталого розвитку;

– провести експертизу чинного законодавства щодо його відповідності принципам сталого розвитку для створення адекватного правового поля й стимулюючих фінансово-економічних механізмів; прийняти закон про стратегічну екологічну оцінку;

– використовувати досвід країн ЄС щодо інтеграції екологічних питань у галузеві політики та ін.


Платформи - Влада