Інтерактивний семінар «Організація системи роздільного збирання побутових відходів»
30.09.2020

Семінар проводився на замовлення Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА відповідно до міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020–2025 рр.» та розпорядження голови Донецької ОДА, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 04.02.2020 №104/5-20 «Про затвердження Програмних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2020 рік». Організатор семінару – приватне підприємство «ДЕСНА 2003».

Учасниками були керівники об’єднаних територіальних громад, представники закладів освіти різних рівнів, органів державної влади та місцевого самоврядування, наукові співробітники Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, громадські організації, ЗМІ, взяли участь 40 осіб.

У рамках семінару організовано конференційні заходи, екскурсію для ознайомлення з об’єктом рекультивації. Учасникам був представлений досвід ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища з наступною рекультивацією земель у с. Богородичне Слов’янського району.

Вітаючи учасників інтерактивного семінару, заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації Дьякова Яна Юріївна зазначила, що питання поводження з відходами знаходяться постійно у центрі уваги обласного керівництва. Під час доповіді «Про реалізацію регіональних природоохоронних програм в Донецькій області» Яна Юріївна охарактеризувала шість регіональних програм, які реалізуються в Донецькій області.

30.09.2

Бурцева Юлія Олександрівна, в. о. ректора Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, презентувала досвід Інституту з реалізації заходів щодо екологічної просвіти. Окремо розглянуті результати етнокраєзнавчого фестивалю «Люби і знай свій рідний край».

Тинор Марина Євгенівна, заступник начальника відділу поводження з відходами департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА, виступила із доповіддю «Про реалізацію заходів Програми поводження з відходами в Донецькій області на 2016-2020 роки» та охарактеризувала хід реалізації даної програми.

Морозова Тетяна Василівна, кандидат біологічних наук, доцент, експерт з питань екологічної безпеки Міжрегіонального центру наукових досліджень та експертиз, представила методичні рекомендації щодо впровадження системи роздільного збирання побутових відходів на місцевому рівні.30_09_5

Тимочко Тетяна Валентинівна, голова Всеукраїнської екологічної ліги, у своїй доповіді окреслила необхідність адаптації українського законодавства у сфері поводження з відходами до європейських стандартів.

Пащенко Олена Вікторівна, координатор Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта» у своїй доповіді «Впровадження освітньо-виховної програми «Прибери планету» у роботі з дітьми та молоддю» представила форми та методи роботи з молоддю з питань популяризації роздільного збору відходів.

Продовжуючи тематику екологічного виховання, Масло Світлана Вікторівна, учитель біології та екології Краматорської загальноосвітньої школи № 16, охарактеризувала особливості формування екологічної компетентності з питань поводження з ТПВ у дітей.

Корнієнко Ліана Олександрівна, викладач природничих дисциплін Покровського педагогічного коледжу, у відеоролику «Життя в стилі Zero Waste» охарактеризувала пріоритетність роздільного збирання та необхідність використання вторинної сировини.

Данильченко Анна Василівна, керівник гурт30_09_3ка «Дитячий екологічний рух» Донецького обласного еколого-натуралістичного центру, учитель біології та хімії Костянтинівської загальноосвітньої школи № 9, поділилася досвідом з питань підвищення рівня обізнаності учнів та населення щодо поводження з твердими побутовими відходами та напрацюваннями у ході реалізації проєкту «Zero Waste School».

Усі присутні стали учасниками інтерактивного тренінгу «Відходи розділяй – природу зберігай». Тренінг включав різні структурні елементи, зокрема, рефлексія, створення міні-проектів, гра.

Всі учасники отримали сертифікати. Учасникам, які не змогли безпосередньо взяти участь у роботі інтерактивного семінару, були розіслали інформаційні матеріали (програма, буклет відповідно до тематики, методичні матеріали, флеш-карта, презентації учасників) та сертифікати.

Заходи інтерактивного семінару відбулись у відповідності із санітарно-епідеміологічними вимогами, зокрема: дотримання маскового режиму; температурний скринінг; забезпечення соціальної дистанції під час засідань, проживання та екскурсій; оброблення приміщення і поверхонь дезінфікуючими засобами, забезпечення технічних можливостей участі у семінарі в режимі онлайн.

30.09.