Інтерактивний семінар «Сучасні технології енергоефективності та ресурсозбереження»
18.11.2020

На Донеччині триває реалізація заходів міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020–2025 рр.».

18 листопада у місті Покровськ на замовлення Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА проведено інтерактивний семінар «Сучасні технології енергоефективності та ресурсозбереження».

Учасники (працівники установ ЖКГ, профільних підприємств, агрогосподарств, закладів освіти різних рівнів, органів державної влади та місцевого самоврядування, громадські організації, ЗМІ) обговорили питання впровадження освітніх та інформаційних програм для підвищення рівня обізнаності представників органів влади та населення щодо сучасних технологій енергоефективності та ресурсозбереження, запровадження екологічно дружніх для довкілля технологій в контексті енергоефективності та ресурсозбереження.

18_11_518_11_1

У семінарі взяли участь 50 осіб (у змішаному форматі – офлайн та онлайн). Під час першої панелі учасники обговорили питання щодо стану та перспектив розвитку біоенергетики в Україні, екологічно дружніх для довкілля технологій в контексті енергоефективності та ресурсозбереження.

Директор ТОВ «Збагачувальна фабрика «Свято-Варваринська» Василенко Сергій Григорович ознайомив присутніх з процесами екологізації технологічних процесів збагачувальної фабрики «Свято-Варваринська».

Гелетуха Георгій Георгійович, голова правління ГС «Біоенергетична асоціація України», кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Національної академії наук України, у своїй доповіді закцентував увагу на перспективах та необхідності розвитку біоенергетики в Україні. Особливу увагу було приділено агробіомасі та структурі споживання твердих біопалив.

18_11_6Координатор Національного молодіжного центру «Екологічні ініціативи» Вавер Марія Янівна представила методичні рекомендації щодо впровадження сучасних технологій енергоефективності та ресурсозбереження. Спікер закцентувала увагу на сучасному стані та структурі енерго- та ресурсоспоживання в Україні. Особливу увагу було приділено сучасним технологіям ресурсозбереження на підприємствах, охарактеризовано види ресурсозбереження та основні принципи впровадження ресурсозберігаючих технологій у різних сферах діяльності.

Координатор Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку», експерт ПМГ ПРООН-ГЕФ Дяченко Марина Олександрівна розповіла про кращі практики енергоефективності в громадах та супутні переваги доступу до низьковуглецевої енергетики. Вчитель біології Очеретинського НВК Гофтарчук Яна Олегівна поділилася досвідом впровадження SТЕМ-проектів у навчально-виховний процес.

18_11_3Свистунова Юлія Олександрівна, координатор освітніх програм Міжрегіонального центру наукових досліджень та експертиз, охарактеризувала можливості та перспективи впровадження технологій енергоефективності та ресурсозбереження в офісах.

Важливою інтерактивною складовою семінару стала ознайомча екскурсія з природоохоронними технологіями енерго- та водозбереження на збагачувальній фабриці «Свято-Варваринська» (с. Сергіївка, Покровський район). Учасники мали змогу ознайомитись з новітніми технологіями енергоефективності та екологізації виробництва.

Проведений семінар дозволив окреслити перспективи впровадження у господарську та освітню діяльність моделей енергоефективності та ресурсозбереження.

18_11_7