Інтерактивний семінар «Впровадження основ органічного сільськогосподарського виробництва»
01.10.2020

1 жовтня 2020 року у місті Святогірськ відбувся інтерактивний семінар «Впровадження основ органічного сільськогосподарського виробництва».

Учасники (керівники об’єднаних територіальних громад, представники фермерських та агрогосподарств, закладів освіти різних рівнів, органів державної влади та місцевого самоврядування, наукові співробітники Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, громадські організації, ЗМІ) розглянули перспективи розвитку органічного сільськогосподарського виробництва в Україні та обмінялися досвідом щодо особливостей переходу фермерських господарств на органічні методи господарювання. У семінарі взяли участь 32 особи.

ДьяконоваПерша панель заходу була присвячена проблемам державного регулювання у сфері розвитку органічного землеробства в Україні, розпочалась вітальним словом Омельченко Ольги Євгеніївни, завідувача сектором організаційної роботи та інформаційної політики Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації. У своєму виступі вона розповіла про реалізацію регіональних природоохоронних програм в Донецькій області.

Перспективам розвитку органічного сільського господарства у Донецькій області була присвячена доповідь Дзигіма Олександра Валентиновича, заступника директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА.

Завершив першу частину семінару виступ Рєзнікової Ганни Іванівни, начальника відділу земельних відносин, надр та водних ресурсів Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА на тему: «Про заходи Регіональної цільової програми щодо здійснення розчистки та регулювання русел річок на 2018–2022 роки».

Тема другої панелі інтерактивного семінару: «Перехід фермерських господарств на органічні методи господарювання: обмін досвідом». У ході роботи виступили провідні фахівці-практики в галузі органічного землеробства.

01_10Про відновлення родючості ґрунтів шляхом впровадження засад органічного землеробства розповіла учасникам семінару Вечерська Тетяна Василівна, директор Клубу органічного землеробства, громадської організації, яка має великий досвід роботи у цій сфері.

Доповідач Морозова Тетяна Василівна, кандидат біологічних наук, доцент, експерт з питань екологічної безпеки Міжрегіонального центру наукових досліджень та експертиз, поділилася з присутніми добіркою методичних рекомендацій щодо впровадження системи органічного сільськогосподарського виробництва.

Барабанова Олена Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, вчений секретар Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, виступила з доповіддю «Про реалізацію міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 рр.».

01_10_3Про розробку і застосування у виробничій діяльності технології переробки та утилізації курячого посліду для продукування високоякісного компосту доповів Момот Олександр Володимирович, заступник директора ТОВ «Слов’янська хохлушка», керівник проекту з виробництва органічних добрив.

Про родючість ґрунту та екологічне агровиробництво доповів Зуза Віктор Олексійович, кандидат сільськогосподарських наук, завідуючий лабораторії родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О. Н. Соколовського».

На завершення заходу організатори запропонували учасникам семінару взяти участь у діловій грі «Переваги органічного виробництва», яка завершилась активною дискусією.01_10_1

Учасники інтерактивного семінару «Впровадження основ органічного сільськогосподарського виробництва» розглянули проблемні питання та кращі практики запровадження технологій органічного виробництва продукції на місцевому та регіональному рівнях, у територіальних громадах.

Заходи інтерактивного семінару відбулись у відповідності із санітарно-епідеміологічними вимогами, зокрема: дотримання маскового режиму; температурний скринінг; забезпечення соціальної дистанції під час засідань, проживання та екскурсій; оброблення приміщення і поверхонь дезінфікуючими засобами, забезпечення технічних можливостей участі у семінарі в режимі онлайн.