Кондиціонери з пластикових пляшок в Бангладеші
15.06.2016

Для жителів сіл Бангладешу винахідник Ashis Paul створив прототип кондиціонеру з пластикових плашок, що не потребують електроенергії. З лютого 2016 року компанія винахідника встановила більше таких кондиціонерів більше, ніж в 25 тисяч будинків

Особливість сільських поселень Бангладешу полягає в тому, що вони живуть без електроенергії і будинки, які створені з оцинкованої жерсті (температура влітку сягає 45 градусів за Цельсієм).

Винахідник Ashis Paul вирішив полегшити життя цих людей і почав експериментувати.

Конструкція кондиціонеру. Щит-рамка, з прорізаними в ньому круглими отворами. Він вставляється в стіну будинку (або в раму вікна), як москітна сітка в вікно. В отворах знаходяться розрізані навпіл пластикові пляшки, закріплені розрізаними кришками. Гаряче повітря, що проходить крізь пляшки, потрапляє в будинок вже охолодженим. це відзбувається за рахунок зміни тиску (коли повітря входить в ширшу частину пляшки і виходить назовні через вузьке місце) повітря в приміщенні охолоджується на 5 градусів за Цельсієм. З сировиною не виникає проблем, оскільки вулиці Бангладешу і прилеглих сіл забруднені викинутими пляшками, які просто зібрати і використати з користю.

eco-cooler.04

Виготовлення еко-кондиціонерів коштує копійки, тому селяни можуть дозволити його собі поставити. Розробники зазначають, що не патентуватимуть винахід, щоб ним могли вільно всі користуватися.