Конкурс для журналістів про Сталий розвиток
25.09.2017

ООН в Україні, за підтримки Глобального екологічного фонду та за участі окремих агентств/фондів та програм Організації Об’єднаних Націй в Україні та Глобального договору ООН запрошує журналістів, які працюють у національних та регіональних ЗМІ в Україні, а також студентів факультетів журналістики, блогерів, фрілансерів взяти участь у конкурсі журналістських матеріалів, які пропонують конкретні кроки та способи досягнення Цілей сталого розвитку в Україні.

В конкурсі можуть взяти участь автори та засоби масової комунікації, які опублікували/розмістили матеріали з тематики конкурсу протягом наступного періоду часу: з 1-го січня 2017 року до 10-го жовтня 2017 року.

Матеріал може бути виданий у будь-якому форматі: аналітична стаття, інтерв’ю, репортаж, теле/радіо сюжет, блог тощо.

Мінімальний обсяг публікації: 500 слів.

Один журналіст може надіслати не більше однієї роботи в рамках кожної із п’яти номінацій.

10 номінантів будуть нагороджені Дипломами за найкращий журналістський матеріал від ООН в Україні та запрошені на захід, організований ООН у Києві (деталі будуть повідомлені пізніше).

П’ять з числа 10-ти номінантів додатково отримають сертифікати на придбання технічних журналістських пристроїв (на вибір конкурсанта, вартістю до 5,000 грн). Їх матеріали будуть опубліковані на веб-ресурсах ООН в Україні із зазначенням імені автора.

Нагородження відбудеться у листопаді 2017 року.

Перелік номінацій:

Дії уряду на центральному та локальному рівні задля успішного впровадження Цілей сталого розвитку
Досягнення Цілей сталого розвитку потребує глибоких соціально-економічних перетворень в Україні, в яких ключову роль відіграє уряд та органи місцевого самоврядування. Журналістські матеріали в цій номінації можуть стосуватися:
-Успішних практик та проблем імплементації Цілей сталого розвитку на національному рівні/місцевому рівнях
-Діалогу влади та суспільства щодо шляхів впровадження Цілей сталого розвитку в Україні
-Партнерства уряду та інших зацікавлених сторін щодо імплементації Цілей сталого розвитку в Україні

Цілі сталого розвитку та бізнес, стале підприємництво і економічне зростання
Бізнес є вагомим компонентом будь-якого суспільства. Сталий бізнес є ресурсоефективною, прибутковою, екологічно безпечною, інноваційною бізнес-моделлю, що враховує інтереси наступних поколінь. Концепція сталого бізнесу заслуговує на популяризацію серед українських підприємців, які можуть відіграти ключову роль у переході на засади більш екологічно- та соціально-відповідального розвитку. В цій номінації розглядатимуться матеріали, що розповідають про:
-Розвиток сталих міст та населених пунктів.
-Відповідальне споживання та виробництво.
-Боротьба зі змінами клімату.
-Налагодження партнерства з бізнесом заради сталого розвитку.
-Популяризація Цілей Сталого Розвитку в українському бізнес-середовищі.

Цілі сталого розвитку та громадянське суспільство
Без активної ролі громади неможливо досягти суттєвих змін у суспільстві. В матеріалах у цій номінації мають бути висвітлені найбільше надихаючі ініціативи громадськості, орієнтовані на сталий розвиток в рамках таких тем:
-Популяризація Цілей сталого розвитку серед громад
-Успішні громадські рішення з впровадження Цілей сталого розвитку
-Інновації та Цілі сталого розвитку

Зелене довкілля та екологічно безпечна Україна
Кращий стан навколишнього середовища дозволяє людям вести здорове життя, дбаючи про планету і країну, що їх успадкують прийдешні покоління. Ця номінація включатиме сюжети, які висвітлюють серед широких верств українського суспільства ідеї сталості довкілля.

Рівноправне суспільство, орієнтоване на соціальний розвиток
Зменшення нерівності, заохочення соціальної інтеграції, розширення прав і можливостей вразливих категорій населення – життєво важливі складові сталого розвитку. Запрошуємо засоби масової інформації, журналістів та блогерів висвітлити інтерес до таких питань, як ґендерна рівність, загальний добробут, система охорони здоров’я, освіта, здорове харчування, здоровий спосіб життя та інші теми в рамках номінації.

Рівність між жінками та чоловіками – ключ до миру та розвитку України
Розбудова миру та досягнення розвитку в Україні не зможе повноцінно відбутися, якщо половина населення країни все ще зазнає утиску у задоволенні власних прав та можливостей. Жінки та дівчата повинні отримати повноцінний доступ, та рівні права та можливості із хлопцями та чоловіками щодо працевлаштування, лідерства та прийняття рішень на всіх рівнях. Журналістські матеріали у цій категорії мають розкривати теми:
• Подолання гендерно обумовленої дискримінації
• Протидії гендерно обумовленому насильству
• Просування рівності між чоловіками та жінками у всіх аспектах життя на національному, обласному та місцевому рівнях (економіка, політика, приватний бізнес і т.д)

Вимоги до конкурсних робіт:
• матеріали підготовлені українською або російською мовою;
• статті/сюжети мають фокусуватися на ситуації в Україні, відображати реальний стан речей і конкретні приклади вирішення завдань, охоплених Цілями сталого розвитку, розповідати про досвід і практику переходу до нової парадигми – сталого розвитку (фокус на рішеннях, а не на проблемах);
• перевагу буде надано публікаціям, які пропонують дії для досягнення однієї або всього комплексу Цілей на національному або локальному рівні; в яких є посилання на Цілі сталого розвитку як комплекс стратегічних завдань для України до 2030 року;
• тексти, надані журналістами та представниками ЗМІ, мають бути цілковито оригінальними і не містити запозичень.

Переможців конкурсу обиратиме незалежне журі, до складу якого ввійдуть представники агентств, фондів та програм ООН в Україні, експерти з тематики конкурсу та медіа-сфери.

Для участі у конкурсі необхідно внести дані про розміщений матеріал в реєстраційну форму: http://bit.ly/2wfVF0A

Кінцевий термін подання матеріалів – 20 жовтня 2017 року, 17.00