Космічне сміття загрожує подальшому освоєнню космосу
16.10.2018
Космічна звалище. Так вчені вже називають навколоземну орбіту. Там обертається з десяток тонн уламків супутників і ракет. Це ставить під загрозу подальше освоєння космосу і створює небезпеку на землі. Адже іноді шматки металу падають.
Зараз на навколоземній орбіті – близько восьми тисяч тонн сміття: деталі ракет, інструменти, які втратили астронавти і неактивні супутники. Найчастіше, наближаючись до нашої планети, це все згорає в атмосфері.cd03fc14 Однак те, що зроблено з титану, долітає. Космічне сміття рухається зі швидкістю 10 кілометрів на секунду. Тому навіть дрібні уламки становлять небезпеку. Майже щороку вчені й ентузіасти пропонують розробки космічних прибиральників. Зараз на навколоземній орбіті тестують кілька способів збирання. Запустили експериментальний супутник – виконавши роботу, він згорить в атмосфері. На проект витратили майже 18 мільйонів доларів. А ось коли почнеться генеральне прибирання космосу – вчені не прогнозують. Адже це дорого. Раніше повідомлялося, що інженери з Великобританії винайшли пневманічний гарпун, за допомогою якого вчені хочуть очистити орбіту Землі від великої кількості технічного сміття.
82_main_new.1505253129Також американська компанія Aerospace Corporation отримала від NASA финансування розробки надтонких і ультраміцних ковдр, які допоможуть позбутися від космічного сміття на навколоземній орбіті.