Львів звозитиме своє сміття до Києві до 1 серпня, на завод «Енергія». З 1 серпня завод розпочне плановий ремонт. Тому Львів знову шукатиме місце для відходів.
Встановлений щоденний ліміт відходів – 200 тонн. Це третина сміття, яке продукує Львів. ( Київ щодня створює 3000 тон відходів, Львів – 650 (35% вивозитимуть до Києва).
За 1 тону сміття завод отримує 87 гривень. До того ж доводиться платити і за логістику. Мер Львова Садовий розказав як відбувається вивезення ТПВ: «сміттєзбиральні машини привозять ТПВ на територію приватного автотранспортного підприємства в кінці Городоцької на виїзді Львова та перевантажують на великогабаритні вантажівки».
«Зрозуміло, що у вартість твердих побутових відходів для населення і бюджету не враховані ці додаткові витрати. Тому прийнято рішення, що ми відшкодовуватимемо з міського бюджету вартість на перевезення і захоронення», – повідомила директор департаменту економічної політики Львівської міської адміністрації Ірина Кулинич.
Говорячи про захоронення сміття, І. Кулинич зазначила, що на різних сміттєзвалищах вартість його різна. До прикладу, на ЛКП «Збиранка» захоронити 1 тону сміття коштувало 73 грн, а на інших полігонах ця вартість є значно більшою.
«Ми затвердили розцінку однієї тонни на один кілометр. Тобто, якщо сміття везтиме 10-тонна машина 100 км в одну і другу сторону, то це обійдеться у 2 тис. грн. Якщо будуть возити тверді побудові відходи на велику відстань – 500-600 км, то курсуватимуть 20-тонні машини. Відповідно, будемо розраховувати і відшкодовувати перевізникам», – повідомила директор департаменту.
Факти. 28 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі загорілися відходи, та відбувся обвал. Троє людей загинуло, одну людину розшукують. Ведеться слідство. Президент України Петро Порошенко дав доручення робити все можливе для ліквідації пожежі