Цього року лісові пожежі наробили чимало лиха в Україні. Лише на Житомирщині у поточному році виникло 503 лісові пожежі на площі понад 43 тис. га.
Першим завданням лісівників після подолання наслідків стихії є відновлення пошкоджених насаджень. Для цього обстежуються постраждалі території, прибираються пошкоджені масиви та висаджуються саджанці. Наприклад, на Житомирщині із постраждалих весною від пожежі насаджень, майже 27 тис. га потребують різного типу робіт із лісовідновлення. Лісівниками вже проведено інвентаризацію насаджень на площі понад 4,5 га, на згарищах висаджено близько 400 га лісових культур, а також доповнено 300 га лісових культур минулих років вирощування.
Нагадаємо, що навесні лісівники та підрозділи ДСНС Житомирщини пліч-о-пліч майже два місяці боролися із вогнем, без сну та відпочинку. Таких масштабів лісової пожежі не пам’ятають навіть лісівники-старожили.
Проте віддані своїй справі лісівники спрацювали на відмінно, зробили усе можливе та неможливе, аби за надзвичайно важких погодних умов зупинити вогонь. За словами фахівців лісової сфери, пожежа розповсюджувалась із швидкістю вітру, який на той час місцями був 20-30 м/с. До того ж, через аномально теплу зиму та бездощову весну лісова підстилка та трав’яниста рослинність дуже сухі, усі рівчаки та болота у лісах пересохли і це дуже ускладнювало боротьбу із лісовими пожежам. До погодних умов, які зумовлені кліматичними змінами, лісівникам додають клопоту і людська необачність, байдужість та безвідповідальність. Місцеві мешканці не зважають на погодні умови, поривчасті вітри та попередження лісівників про заборону підпалів і продовжують спалювати суху рослинність. Це призводить до страшних наслідків та величезних втрат для лісу, його мешканців, лісового господарства та загострює екологічну ситуацію в країні.