Литовці звільнять від газової залежності три міста на Полтавщині
25.04.2015

Литовці мають намір перевести комунальну теплоенергетику у Лубнах, Гребінці та Гадячі (Полтавська область) на з природного газу на біопаливо.

Ініціатором реалізації інвестиційного проекту з модернізації житлово-комунального господарства (ЖКГ) у трьох містах області виступила литовська енергозберігаюча група “Е енергія”.

Зокрема, проект передбачає проведення заходів з енергозбереження в багатоповерхових житлових будинках, підвищення енергоефективності у бюджетній сфері, роботу з великими підприємствами щодо продуктивного використання пари.

Маючи певний досвід роботи з Полтавщиною у напрямку збереження енергії, європейські інвестори вирішили й надалі допомагати області відмовлятися від природного газу.

Як зазначає представник групи “Е енергія” Ваідас Повіленас, заміна газового обладнання на твердопаливне з використанням біопалива, дозволить не тільки зменшити витрати на теплозабезпечення, а й знизити вартість тарифів.

Сьогодні Литва, 50% центральної опалювальної системи якої працює на біопаливі та інших альтернативних джерелах енергії, позбулася хворобливої залежності від російського газу. Для досягнення таких результатів країні знадобилося 15 років. Великим стимулом до перегляду роботи теплоенергетичного господарства стала газова блокада у 1990-х роках.

Наразі подібний литовському пілотний проект із заміщення у комунальній теплоенергетиці природного газу біопаливом реалізується у Миргород спільно з американськими партнерами.