Мінрегіон веде підготовку плану з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, – В’ячеслав Негода
11.04.2015

Відбулася робоча зустріч з питань державної регіональної політики за участю заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслава Негоди, представників Європейського Союзу в Україні, Проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку України», Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, народних депутатів України, експертів.

В’ячеслав Негода подякував Представництву Європейського Союзу в Україні та Проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку України» за сприяння Уряду України в розробці і впровадженні ефективної політики регіонального розвитку в Україні.

Він поінформував про стан нормативно-правової бази, зосередивши увагу на Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, яка затверджена Урядом у серпні минулого року.

Заступник Міністра зазначив, що правовою підставою для початку впровадження програми «Підтримка регіональної політики України» є Угода про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України, що набрала чинності 27 листопада 2014 року. Угодою передбачено надання Україні 55 млн. євро на регіональний розвиток. Для отримання першого траншу фінансування, до завершення першого півріччя 2015 року необхідно розробити та затвердити План заходів з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, а також створити Спільну моніторингову групу. Крім того, за словами В’ячеслава Негоди, для проведення системної роботи, необхідно сформувати і Міжвідомчу координаційну комісію з питань регіонального розвитку.

«Наразі Мінрегіон веде підготовку плану з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року. Ми також координуємо діяльність областей щодо приведення регіональних стратегій розвитку у відповідність із державною стратегією», – сказав заступник Міністра.