3 липня – Міжнародний день без поліетиленових пакетів (International plastic bag free day). Забруднення пластиком – це глобальна екологічна проблема. У світовому масштабі, відповідно до даних ООН, у світі щороку використовують 5 трильйонів пакетів, з них переробляють лише 1-3 %. При цьому щорічно до світового океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари, в тому числі, й пакетів.
Пластикові відходи щорічно призводять до загибелі 100 тисяч морських мешканців. Перші частинки полімерів дослідники почали витягати зі шлунків птахів ще в 1966 році – за цей час виробництво пластику зросло приблизно в 20 разів.
Поліетиленові пакети заборонили вже у 33 країнах світу: це Бангладеш, Данія, Грузія, Італія, Китай, Франція. У Данії введено значний податок на роздачу в магазинах одноразових поліетиленових пакетів, це одразу знизило їх використання на 90 %.
У 2022 році законодавці заборонили розповсюдження надтонких та тонких пластикових пакетів, оксорозкладних пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг в Україні. Законом також заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Водночас, заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, що відповідають європейським стандартам. Обіг надтонких пластикових пакетів, які призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду тощо і розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка, Закон не обмежує. Будьте свідомими – не використовуйте поліетиленові пакети!