Міжнародний день дій проти гребель
14.03.2023

Основною метою започаткування цього дня є привернення уваги громадськості до негативного впливу будування гребель на водоймах. Щорічно громадські організації проводять різноманітні заходи, які спрямовані на очищення заплави річок.

Внаслідок будівництва на річках утворюється ряд застійних озер зі слабким водообміном та поганою самоочисною здатністю, які стають вловлювачами промислових забруднень. Мешканці річок – планктон і риба також дуже потерпають від будівництва. Риба не може проходити крізь греблі до місць своїх звичних нерестовищ, тому, що через утворені заглиблення вони стають непридатними для нересту. Через це багато риби й планктону гине. У водосховищах, забруднених стоками, добривами, що змиваються з полів, улітку досить часто спостерігається явище «цвітіння води», тобто масовий розвиток фітопланктону, що спричинює зміну кольору води й погіршує її кисневу забезпеченість. Це також призводить до масової загибелі риби та інших мешканців водойм.

Необхідно звернути увагу на проблему гребель в Україні і почати дії, щоб забезпечити річкам та довкіллю захист від можливого знищення!