На Харківщині посилено контролюють ліси за допомогою системи відеомоніторингу
29.12.2020

Лісівники Харківщини придбали телесистеми раннього виявлення лісових пожеж для вирішення питань, пов’язаних з сучасними методами захисту лісу від пожеж.
Лісові пожежі – одна з найбільш серйозних проблем, пов’язаних з безпекою життєдіяльності людини і навколишнього середовища, невирішених наразі. Лісові пожежі завдають величезної шкоди екології і економіці багатьох країн. Загальна площа лісового фонду України становить 10,4 мільйона га, з яких вкритих лісовою рослинністю – 9,6 мільйона га.
Лісистість території країни становить 17,1%. Це робить вирішення проблем лісових пожеж одним із важливих національних завдань. У комплексі заходів щодо запобігання лісових пожеж найбільш актуальним завданням є раннє виявлення і визначення місця розташування вогнища загоряння.
Для цього традиційно використовується наземне спостереження, авіація і космічний моніторинг. Кожен із вищезазначених методів має свої переваги і недоліки, але тільки наземний моніторинг може забезпечити безперервний контроль лісової території і виявлення лісових пожеж на початковій стадії. Однак у сучасному світі широко застосовуються цифрові камери. Відтак для державного підприємства “Балаклійське лісове господарство” було придбано телесистему раннього виявлення лісових пожеж типу ВПК-1600 в комплекті з металоконструкціями для нагляду за лісовими масивами на відстань до 35 км. Загалом у державних лісогосподарських підприємствах розташовано 347 систем відеомоніторингу за лісом.
Телесистема раннього виявлення лісових пожеж типу ВПК-1600 оснащена функціоналом електронної карти, є реальне відображення азимуту направлення,може поєднуватися в мережу систем, створюючи потужний модуль раннього виявлення лісових пожеж.
Пресслужба Держлісагентства