На Львівщині планують збудувати сміттєпереробний завод
На Львівщині планують збудувати сміттєпереробний завод
08.09.2016

Відповідний протокол уже підписали у Львівській обласній державній адміністрації, про що було повідомлено 29 серпня 2016 року.

“Ми підписали протокол стосовно можливості будівництва сміттєпереробного заводу із найсучаснішими технологіями на території області, – розповів голова Львівської ОДА Олег Синютка. – Нашим наступним кроком, так як це прийнято у європейських країнах, стане аудит та розробка проектних пропозицій. Потім ми вже приймемо рішення стосовно подальшої можливості будівництва”.

Технологія переробки побутових відходів, яку пропонують фахівці Energy Group компанії Valuebridge (США), дозволяє переробляти не лише нове сміття, а й те, яке вже давно складується, зокрема й із Грибовицького полігону.
Мова йде і про перспективу впровадження на території області технології високотемпературного спалювання відходів під назвою “Waste to energie +”.

Дуже важливо, що тут немає абсолютно жодної екологічної небезпеки, тому що під високими температурами та дією плазми відбувається розклад на молекулярному рівні. До того ж ми зможемо отримати додаткові продукти переробки у вигляді дизпалива, електроенергії, що дозволить зробити завод рентабельним”, – повідомив Олег Синютка.

Така технологія переробки сміття сьогодні є одним з найперспективніших напрямків з точки зору екологічної безпеки та отримання вторинних продуктів: синтез-газу, електроенергії, дизельного пального. Це дає можливість економічно вигідно та безпечно переробляти відходи без їх попередньої підготовки – сортування, сушіння тощо.

Одним із перших кроків до впровадження такої технології, а у перспективі й будівництва сміттєпереробного заводу, стане дослідження кількості відходів, що продукуються населенням області, та пошук фінансування.

Докладніше