На заміну шкідливому та небезпечному для навколишнього середовища пластику, на ринок виходить їстівний посуд – склянки з желе, ложки з тіста, тарілки зрізними смаками.
Ця ідея не є новою, проте раніше це було своєрідним експериментом. На сьогодні ж це входить в широкі маси, а ідеї впроваджують в життя.
Найпершими у масовому виробництві їстівного посуду стали мешканці Індії, випустивши декілька партій їстівних ложок. Цими ложками можна мішати холодні і гарячі страви. Вони не розпадуться, не розчиняться та не будуть кришитися, хоча виготовлені із пшона, рису і пшениці та запечені. Вони поживні та цілком можуть замінити хліб.
Їстівну ложку можна використовувати у гарячій рідині цілих 20 хвилин. Компанія виробляє їх в різних смаках: цукор, імбир-кориця, імбир-часник, кмин, селера, чорний перець, м’ята-імбир і морква-буряк. Термін зберігання такої ложки від двох до трьох років.
У планах компанії розгорнути цілу нову лінію, яка запустить виробництво не тільки їстівних ложок, а й вилок, чашок і тарілок, які зможуть повністю замістити ринок пластикових приладів. Виробники мають намір зробити ці ложки такими ж дешевими, як і пластикові, щоб пластику на планеті стало менше.
В намаганні замінити пластик, популярність їстівного посуду дійшла і до України. Найбільш яскравим є приклад нового формату вуличної їжі – «Супкультура». Звичайна вулична їжа передбачає пластиковий одноразовий посуд, а тут подають суп в їстівних стаканах з тіста.