Підбито підсумки конкурсу “СТАЛО”
08.10.2015

Відбулася церемонія нагородження проектів-переможців і володарів спеціальних номінацій конкурсу бізнес-рішень для сталого розвитку.

Більше фото на сторінці СТАЛО в Facebook. Фото: Тетяна Довгань і Віталій Головін, Ekonomika Communication Hub.

ТОП-10 компаній і три володарі спеціальних премій були обрані журі конкурсу “СТАЛО”. Він був ініційований і проходив за фінансової підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та Глобального екологічного фонду (GEF). Організатори конкурсу – ГО “Комунікації для змін” і Ekonomika Communication Hub.

Вперше в Україні підприємців оцінювали не тільки за успішний бізнес, а й за гармонійне поєднання в бізнес-моделях трьох компонентів – економічного, екологічного і соціального.

Взяти участь у конкурсі могли компанії з сегменту МСБ, що працюють в Україні, з оборотом до 150 млн грн на рік і штатом до 250 співробітників. У підсумку було отримано 105 заявок від підприємців з усіх регіонів країни, а з 50 компаній, що стали фіналістами конкурсу, журі обрало 10 переможців.

50 КРАЩИХ ПРОЕКТІВ тут

“Хоча в процесі оцінки номінантів члени журі мали істотні розбіжності, а подані на конкурс заявки від компаній відрізнялися від того, що хотілося б бачити в ідеалі – сам факт, що цей конкурс створив інформаційні приводи для обговорення теми сталого розвитку в суспільстві і в медіа, це вже достатній результат, на який ПРООН орієнтувалася, ухвалюючи рішення про підтримку ідеї з проведенням конкурсу “, – зазначив Сергій Волков, старший програмний менеджер Програми розвитку ООН в Україні.

Сергей Волоков, ПРООН

Сергій Волков, старший програмний менеджер Програми розвитку ООН в Україні

“Фіналісти конкурсу закохали в себе журі та організаторів насамперед новими ідеями, пасіонарністю і відповідальністю. Було непросто обрати переможців – одні експерти виділяли в бізнес-рішеннях фіналістів екологічний аспект, інші – принесену суспільству користь, для третіх найголовнішою була унікальність бізнес-моделі. Однак це було добре, оскільки зрештою склалася об’єктивна оцінка учасників “, – зауважила керівник проекту Олена Гладських. При цьому вона підкреслила, що економічний аспект (довгостроковість економічної вигоди, перспективність, імпортозаміщення, зиск для споживача і для регіону) становив найвагомішу частку в оцінці претендентів на перемогу.

“Сталий розвиток – це маркетинг та інновації: постійний пошук нових бізнесів, продуктів, сервісів, ідей”, – лаконічно визначив концепцію, яка лежить в основі конкурсу, Павло Шеремета, директор Школи управління Українського католицького університету, екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України.

“Стійкі бізнеси, які ведуть МСБ, це тренд тисячоліття”, – доповнив колегу Данило Пасько, член Національної ради реформ, засновник проекту з дерегуляції української економіки Easy Business.

Своїми знаннями з учасниками церемонії поділилися експерт з системного інтернет-маркетингу Кир Горшков і голова координаційної ради Aspen Ukraine, СЕО компанії “Ефективні інвестиції” Ігор Ліскі.

У конкурсі “СТАЛО” перемогли:

“Дідо. Правдива їжа” (Львів). Це не просто магазин, де можна купити натуральні продукти українських фермерів, знаючи, що все буде свіже. Це платформа, яка об’єднує фермерські господарства, що поділяють філософію здорової їжі, яка допомагає їм розвиватися.

Rational Logistics (Київ). Компанія розробила програмне забезпечення для створення оптимальних маршрутів доставки, що серйозно зменшує частку логістики в собівартості товарів і скорочує кількість викидів вихлопних газів.

“Екогума” (Любарці, Бориспільський р-н Київської обл.) Завод заробляє на старих автопокришках, переробляючи їх в безпечне покриття для дитячих майданчиків і т.п.

Veliki.ua (мережа в 10 містах) вперше в Україні пропонують повний спектр послуг для велосипедистів: від придбання та ремонту техніки до прокату велосипедів, організації веломаршрутів і шкіл веломеханіків.

“Органік Мілк” (Баранівка, Житомирська обл.) Українське аграрне підприємство, що одним з перших поставило собі за мету об’єднання органічного землеробства і тваринництва в замкнутому циклі.

“Екопром” (Київ). Компанія, що системно займається розробкою нестандартного технологічного обладнання на основі власних патентів, яке використовується в очисних спорудах.

“Бабині кози” (с. Галайки, Київська обл.) Сімейна ферма, яка вирощує племінних молочних кіз, готує конкурентні європейським козячі сири і виробляє унікальне козяче мило.

Urban Space 100 (Івано-Франківськ). Перший в Україні та світі громадський ресторан, прибуток якого йде на фінансування проектів з розвитку міста. 100 людей стали меценатами проекту, інвестувавши по $1 000 у відкриття закладу.

“Ласка” (Київ). Соціальне підприємство у форматі charity store: магазин продає старий одяг та нові речі від молодих українських дизайнерів, а 40% прибутку віддає на проекти благодійних фондів.

“Лінія 24” (Київ). Перша і на сьогодні єдина в Україні служба медичної сигналізації для літніх людей та людей з обмеженими можливостями.

Спецпремію “За створення бізнесу майбутнього” вручили компанії “Метнись кабанчиком”(Київ), онлайн-сервісу дрібних доручень – від прибирання квартири до копірайтингу.

Спецпремію “За сильний соціальний компонент в сільській місцевості” отримала ферма“Селиська сироварня” (Нижнє Селище, Хустський р-н, Закарпатська обл.), де виготовляються сири за класичною швейцарською технологією.

Спецпермію “За силу духу” вручили демобілізованому воїну Олександру Чалапчію. На отриману від держави компенсацію за втрату обох ніг в зоні АТО він створив приватне підприємство “Екопаливо” з випуску брикетів з соломи і пелет з соняшникової макухи.

Олександр Чалапчій так само переміг зі значним відривом в номінації “Народне визнання”.

Спеціальні дипломи вручили двом компаніям зі сфери екобудівництва – ECS-3.com(Миколаїв) і Нempaer (Київ), а також двом фермерським господарствам: “Либідь-К”(Сахнівці, Хмельницька обл.) і “Карпатський каплун” (Бурштин, Івано-Франківська обл.) А екоготель “Ковчег” (Мегура, Чернівецька обл.) отримав спеціальний диплом “За енергонезалежність”.

Партнером церемонії нагородження виступив “Ощадбанк”, заступник голови правління якого Андрій Стецевич вручив трьом фіналістам сертифікати на спецобслуговування у фінустанові.

Свої призи учасникам проекту вручили “Київстар” і “Нова пошта”, а Ekonomika Communication Hub подарувала сертифікати на навчання в школі підприємництва GET.

Проект “СТАЛО” – національний конкурс бізнес-рішень для сталого розвитку серед малого та середнього бізнесу (МСБ). Організатори – ГО “Комунікації для змін” і Ekonomika Communication Hub за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та Глобального екологічного фонду (GEF).