Президент підписав Указ про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника
26.04.2016

Згідно з повідомленням офіційного інтернет-представництва Президента України, Петро Порошенко підписав Указ про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Новостворений біосферний заповідник стане одним з найбільших природоохоронних об’єктів України (загальна площа – 227 тисяч гектарів). Він буде розташований на території Іванківського і Поліського районів Київської області в межах Зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення.

 

Нагадаємо, що 26 квітня 2016 року виповнилося 30 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС – найбільшої ядерної катастрофи в історії. За Міжнародною шкалою ядерних подій аварія на Чорнобильській АЕС отримала максимальні 7 балів, оскільки у довкілля потрапила величезна кількість радіоактивних речовин – до 14×1018Бк. Було забруднено територію площею понад 50 тис км2. Тисячі людей загинули внаслідок опромінення, і ще декілька поколінь відчували негативний вплив радіоактивних речовин на організм.

Зараз у Зоні відчуження вчені досліджують унікальний процес відновлення природних екосистем на покинутих територіях. Тут з кожним роком збільшується чисельність тварин – лосів, оленів, вовків, лисиць. Крім цього, через відсутність впливу людини, добре розмножуються рідкісні види – коні Пржевальського, рисі, ведмеді, орлани-білохвости, чорні лелеки та ін.

703839_original