Проєкт «Нагодуй сусіда»
20.11.2020

Про проєкт

Всеукраїнська екологічна ліга реалізує пілотний проєкт «Нагодуй сусіда» за сприяння Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО ООН) з метою регулювання поводження із залишками харчової продукції та запобігання їх потраплянню у відходи.fao

Цілі пілотного проєкту:

завантаженняЦіль 1. Налагодження співпраці між організаціями та установами з питань зменшення псування продовольства.

Ціль 2. Організація дієвих зав’язків між виробниками харчової продукції та споживачами з увагою на осіб, які мають особливі потреби у продуктах харчування.

Ціль 3. Організація передачі надлишку харчових продуктів від домогосподарств та підприємств безпосередньо особам, що мають обмежені ресурси, є користувачами соціальних програм, у тому числі харчових.

Ціль 4. Поширення інформації про пілотний проект та створення реплікативної моделі.

FAOПроєкт використовує механізм прямої передачі харчових продуктів без створення окремого «Харчового хабу» (харчового центру).

Налагодження прямих зв’язків між донором та одержувачем (прямі поставки із місць утворення (магазини, кейтеринг тощо) до соціальних установ) є більш ефективним шляхом отримання продовольчих товарів, і дає можливість:

– максимально забезпечити харчову безпеку – зберігання їжі у хабі та подальше її розподілення скорочує рівень придатності продукції, відповідно підвищуючи ризик псування їжі безпосередньо у хабі;

– скоротити транспортні витрати – маршрут складається по максимально короткому шляху;

– запропонувати можливість сектору HoReCa продовжити данну діяльність після завершення проекту без посередників.

Реалізація проєкту

– 9 жовтня 2020 р. від кейтерінгової компанії  до соціального закладу (Будинок нічного перебування) у м. Івано-Франківськ, передані фрукти, хлібобулочні та кондитерські вироби; гарячі страви (м’ясні та овочевий гарнір).

https://cutt.ly/Yg0JrdT

https://www.facebook.com/all.ukrainian.environmental.league/posts/4589906711084443

– 13 жовтня 2020 р. від кейтерінгової компанії  до соціального закладу (Будинок ветеранів сцени) у м. Київ, передані фрукти, хлібобулочні та кондитерські вироби.

https://www.facebook.com/all.ukrainian.environmental.league/posts/4456196127788836

https://cutt.ly/Fg0JJzq

– 30 грудня волонтери проекту  передали консервовані помідори та банани до Центру обліку бездомних осіб (філія) в Дніпровському районі.

https://sd4ua.org/realizatsiya-proektu-nagodu-susida/

https://www.facebook.com/all.ukrainian.environmental.league/posts/4791668157574963

– 30 грудня ВЕЛ передала мешканцям Будинку ветеранів сцени імені Наталії Ужвій консервовані помідори, яблука та банани. Ці продукти ВЕЛ отримала від кейтерингових компаній.

https://www.facebook.com/all.ukrainian.environmental.league/posts/4791643130910799

https://sd4ua.org/realizatsiya-proektu-nagoduj-susida/

Партнери

Будинок ветеранів сцени імені Наталії Ужвій Національної спілки театральних діячів України, м. Київ

Будинок нічного перебування, м. Івано-Франківськ

Філія Центру обліку бездомних громадян, м. Київ

Спільнота Святого Егідія – Comunità di Sant’Egidio, м. Київ

ГО «Центр трудової реабілітації для розумово відсталих інвалідів м. Києва з відділенням соціальної адаптації»,

Київський центр соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання

Благодійна організація «Благодійний Фонд «Продовольчий Банк «Другий врожай»

ГО «Всеукраїнська дитяча спілка екологічна варта»

ГО «Національний молодіжний центр «Екологічні ініціативи»

Центр кращих практик збалансованого розвитку

Zero Waste Lviv

Результати проекту

Ми сподіваємось на зміни у світогляді кожної людини. Як ми можемо зменшити обсяг псування продовольства? Як ми впливаємо на втрату харчових продуктів? Як змінити щоденні звички?

Зменшуємо втрати та допомагаємо довкіллю!

Що ви можете зробити?

images (6)Кожен з нас грає важливу роль в тому, щоб зробити поживні продукти доступними, у всьому продовольчому ланцюжку, а значить, і ви теж! Вивчіть список повсякденних дій від ФАО, щоб стати героєм продовольчого фронту і зробити так, щоб правильне харчування і екологічно звички стали способом життя.

Поняття «споживачі» насправді дуже широке, це не лише споживання їжі. Ви маєте можливість вплинути на те, які саме продукти виробляються, якщо робите свій вибір на користь здорової їжі, що, в свою чергу, сприяє більшій стійкості продовольчих систем.

Ось список повсякденних дій, які допоможуть стати героєм продовольчого фронту і зробити повноцінне харчування частиною способу життя.

Обирати здорове та різноманітне

images (4)Здоровий раціон харчування сприяє здоровому способу життя. Коли ми вирішуємо споживати різноманітну їжу, ми сприяємо тому, щоб вироблялося більше різноманітних продуктів. Це корисніше не тільки для нашого організму, але і для ґрунтів, довкілля, оскільки різноманітне харчування сприяє збереженню біорізноманіття.

Створювати позитивний вплив

Ви можете скористатися платформою соціальних мереж для пропаганди здорових звичок у харчуванні та споживанні. Ви можете змусити людей говорити про такі події, як Всесвітній день продовольства, скориставшись офіційним хештегом #WorldFoodDay. Не користуєтесь інтернетом? Усне слово поширюється швидко і може бути настільки ж ефективним!

Брати участь в ініціативах

Кожен може стати підтримкою для героїв продовольчого фронту. Не пропустіть можливості стати волонтером у ваших місцевих ініціативах, пов’язаних із харчовими продуктами. Це прекрасний спосіб долучитися до колективних дій і підтримати тих, кому не вистачає їжі.

Віддавати перевагу місцевому

images (3)По можливості, підтримайте героїв продовольчого фронту, купуючи свіжу місцеву продукцію, наприклад, на фермерському ринку в вашому населеному пункті. Цим ви допомагаєте дрібним фермерським господарствам, які виробляють продовольство, і вашій місцевій економіці, а також сприяєте різноманітності вирощуваних сільськогосподарських культур.

Вибирати сезонне

Чи знаєте ви, що знижуєте свій вуглецевий слід, коли купуєте сезонну продукцію? Коли продукт в одній частині світу виявляється поза сезоном, його доводиться імпортувати і везти здалеку, перш ніж він надійде на ваш місцевий ринок. А сезонна продукція буде більш зрілою, смачною і поживною!

Вирощувати їжу вдома

images (8)

Якщо у вас біля будинку є бодай один клаптик зелені, сад поблизу або балкон, де є місце для квіткових горщиків, ви можете навчитися вирощувати свої власні фрукти, овочі і зелень. Так ви багато дізнаєтеся про виробництво продовольства, і станете більше цінувати ту працю, яка йде на те, щоб виростити продукцію.

Поважати продовольство і героїв продовольчого фронту

Продовольчі втрати і псування продовольства можуть бути на будь-якому етапі продовольчої системи, але як тільки їжа виявилася на столі – все залежить від вас. Навчившись правильно зберігати нез’їдене, щоб використовувати в приготуванні їжі на наступний день, ви збережете абсолютно відмінні продукти та знизите власний вуглецевий слід.

ФАО

https://youtu.be/toTCMMy5O18

Підтримати ініціативи розвитку

Підтримуючи ініціативи розвитку, наприклад програми шкільних обідів і харчування у себе в місті або селі, ви підвищуєте обізнаність про важливість правильного харчування і сприяєте здоровому харчуванню через освіту.

Підтримати підприємства, зайняті в продовольчому секторі і в роздрібної торгівлі продуктами харчування

Кожен може стати активістом і почати чинити тиск на уряд, підприємства приватного сектора і директивні органи, щоб змусити їх перетворити наші продовольчі системи, роблячи вибір здорових продуктів більш привабливим і доступним; забезпечувати гідну зайнятість і захист, ділитися інноваційними технологіями.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОДОВОЛЬСТВА 2020 РОКУ – дізнайся більше та зроби власні кроки задля продовольчої безпеки!

ФАО

http://www.fao.org/world-food-day/take-action/en/

www.ecoleague.net

https://youtu.be/toTCMMy5O18