«Розумні» будинки в США отримуватимуть пільги від страхових компаній
12.11.2016

Американські страхові компанії почали пропонувати власникам розумних будинків (підключених до систем управління термостатами та освітленням через Інтернет) знижки на поліси страхування. На їхню думку, такі пристрої знижують ризики протікань чи пограбувань, передає Хайтек.

Більше того, працівники страхових компаній США самі готові запропонувати клієнтам «розумні» прилади: від датчиків вологості до дверних дзвінків з системою відеонагляду.

Джон-Майкл Коуелл, віце-президент з інновацій в USAA, каже, що вони намагаються створити щось на зразок «лампочки „перевірте двигун“ для дому». Страхова компанія повинна мати можливість попередити клієнта про необхідність заміни датчика вологості, ремонту труб або навіть про те, що його дитина вчасно не повернулася зі школи.

Потік нових даних, що надходить з підключених до Інтернету домашніх пристроїв, міг би збільшити ефективність страхового бізнесу, створити новий тип стосунків між клієнтами та компаніями.

«У найближчому майбутньому ми почнемо висилати на вашу домашню адресу цілу коробку з пристроями, — зазначає Коуелл, — вони допоможуть запобігти скаргам і зроблять життя власників полісів більш комфортним».

Недолік цього процесу – перетворення будинків у джерела приватних даних, що підвищує ризик їх несанкціонованого використання.