Семінар «ЕКО-стежки Київщини» на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України
02.12.2020

20201202_113651На базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України експерти Міжрегіонального центру наукових досліджень та експертиз провели семінар-презентацію еколого-освітніх туристичних маршрутів по Вишгородському та Обухівському районах в рамках проекту «ЕКО-стежки Київщини». Проведені роботи стосувались розробки системи заходів для підвищення туристичної привабливості Київської області.

unnamedДо участі в семінарі долучились представники громадських природоохоронних організацій, керівники позашкільних закладів освіти, керівники краєзнавчих та природоохоронних гуртків. З вітальним словом до учасників семінару звернулась Вікторія Петрівна Кацурак, заступник директора Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України з навчально-виховної роботи, яка акцентувала свою увагу на важливості популяризації еколого-туристичних маршрутів серед учнівської молоді в закладах позашкільної освіти.47029253-a9e4-475a-942c-655a7fc04f0b

У своїй доповіді Мазуренко Олена Валентинівна розповіла про створену мережу еколого-освітніх туристичних маршрутів Київської області. Доповідач акцентувала увагу присутніх на важливості об’єднання зусиль науковців, краєзнавців, освітян під час розробки таких туристичних продуктів.

Теоретична частина семінару була підкріплена практичною, екскурсійною, під час якої організатори ознайомили учасників заходу з об’єктами, відібраними під час формування маршрутів.Першою точкою стала ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Хвощ великий», розташована за декілька десятків метрів від урізу води Київського водосховища. Для облаштування цієї точки інтересу організатори встановили покажчики, інформаційні стенди, обладна

ли місця для відпочинку.Прикладом поєднання сакральної та природної складових є «Дзвінкова криниця» – облаштоване стародавнє джерело у селі Нові Петрівці. Саме цей обʼєкт разом з дивовижними віковими «Володимира дубами» увійшов до нашого маршруту.

20201202_130516

Захід було проведено з дотриманням встановлених санітарних норм та вимог. Організатори висловлюють щиру подяку за допомогу в організації та проведенні заходу Національному еколого-натуралістичному центру учнівської молоді МОН України та його директору – Вербицькому Володимиру Валентиновичу.