Семінари з питань охорони довкілля та сталого розвитку
01.12.2021

Шановні пані та панове!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі навчальних семінарів з питань охорони довкілля та сталого розвитку в офлайн та онлайн форматі на платформі ZOOM.

Метою семінарів є впровадження засад сталого виробництва та споживання, популяризація екологічних знань; формування розуміння принципів сталого розвитку та цінності сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Семінари проводяться на замовлення Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації відповідно до міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки та розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації від 10.03.2021 №172/5-21 «Про затвердження Програмних заходів обласного фонду охорони навколишнього середовища на 2021 рік» (із змінами).

До участі у семінарах запрошуються представники виконавчих органів об’єднаних територіальних громад, місцевих рад, райдержадміністрацій, працівників комунальних установ, громадських організацій, засобів масової інформації Донецької області у форматі офлайн та онлайн в містах Бахмут, Волноваха, Краматорськ, Покровськ.

Графік проведення навчальних семінарів з питань охорони довкілля та сталого розвитку

ДатаМісто проведення
6 грудня 2021 рокуБахмут
7 грудня 2021 рокуКраматорськ
8 грудня 2021 рокуВолноваха
9 грудня 2021 рокуПокровськ

Під час семінару буде обговорено ряд таких питань:

  1. Завдання органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади у досягненні глобальних цілей сталого розвитку.
  2. Основні засади інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом у суббасейнах р. Сіверський Донець, Нижнього Дніпра та у басейні річок Приазов’я в Донецькій області.
  3. Проблемні питання управління відходами в громадах, їх вирішення з урахуванням Концепції управління побутовими відходами в Донецькій області та інших стратегічних документів державного планування.
  4. Запровадження системи моніторингу довкілля: зміни підходу до моніторингу та управління якістю атмосферного повітря.
  5. Збереження природних територій для розвитку рекреації та туризму.
  6. Необхідність внесення змін та доповнень в місцеві стратегії/програми розвитку в контексті Указу Президента України від 23.03.2021 року «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації» та рішень Уряду України щодо трансформації вугільних регіонів України.

Для участі у семінарах необхідно до 3 грудня 2021 року надіслати:

  1. Для отримання реєстраційної форми напишіть на електронну адресу ecoinform.osvita@gmail.com.
  2. Текст виступу, якщо учасник планує виступити на семінарі.
  3. Учасники, які братимуть участь онлайн на платформі ZOOM просимо вказати це в реєстраційній формі при її заповненні.

УВАГА!!! Інформацію щодо місця проведення буде надіслано зареєстрованим учасникам.

Учасники семінарів отримають сертифікат, збірку методичних матеріалів, папку, еко-ручку та блокнот тощо.

Семінари будуть проведені з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби CОVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» (із змінами), а саме: дотримання маскового режиму, температурний скринінг, забезпечення соціальної дистанції під час засідань, оброблення приміщення і поверхонь дезінфікуючими засобами.

Для представників наукових, навчальних установ, громадських організацій, органів місцевого самоврядування, ОТГ, комунальних установ – участь у семінарах, витрати на проїзд, харчування – за рахунок організаторів.

Детальну інформацію про місце та час проведення, посилання на участь в онлайн форматі, детальну програму отримають зареєстровані учасники.