SmartFlower – сонячна панель, що ефективніша за звичайну на 40%
19.06.2019

Загальновідомий факт, що сонячні панелі, які намертво фіксовані до поверхні, дають, в кінцевому рахунку, менше енергії, ніж рухливі установки. Нерухома фіксація позбавляє можливості повною мірою використовувати потенціал модуля, адже поверхня панелі взаємодіє безпосередньо з променями протягом порівняно короткого часу.

Не секрет, що цей постулат уже знайшов своє застосування у варіанті трекерів для сонячних панелей, здатних відстежувати автоматично положення сонця і регулювати нахил і загальний стан фотомодулів. Але вартість даної установки не завжди економічно доцільна.

Австрійські розробники з компанії Smart Flower Energy Technology створили унікальний пристрій сонячної панелі, схожої на квіти, пелюстки яких постійно рухаються за сонцем, як це робить соняшник й інші квіти в природі.

Компанія стверджує, що їхня автономна система виробляє стільки електрики, як панелі в 4 кВт на даху. Розробка забезпечуватиме енергією житлові будинки і підприємства малого бізнесу, вважають виробники. Панель-квітка запускається з першими променями сонця. Пил та сміття з нього прибирають спеціальні щітки.

Квітка-соняшник повертається до сонця під кутом 90 градусів, а вночі або коли датчики виявляють сильний вітер, який може пошкодити пристрій, модулі-пелюстки складаються. Ціна базової моделі квітки-панелі починається з 16 тисяч доларів. Дорожчі версії оснащені батареями, які мають додаткові акумулятори, що зберігають сонячну енергію.

Установка виробляє на 40 відсотків більше електроенергії, ніж традиційні сонячні модулі. До того ж, незаперечною перевагою «квітки» є її мобільність, тобто установку можна легко перевстановити на нове місце, будь-то дах, присадибна ділянка чи навіть авто.e0f05823q2h147y9__large