Днями у Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся семінар для представників українських ВНЗ – партнерів Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтованої на громаду-II».
Наукове зібрання організувала та провела кафедра політології Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки. Подібний семінар відбувається тут вже вдруге. Про зацікавленість українських і зарубіжних науковців питаннями місцевого розвитку громад свідчить принаймні той факт, що цього року у ньому взяли участь представники університетів із 19 областей України, а також міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-II» Джейсінгх Сах та старший програмний менеджер ПРООН Оксана Ремига, а також чисельні представники львівських ЗМІ.
Учасники семінар, зокрема, проаналізували результати Всеукраїнського конкурсу студентських робіт з проблематики місцевого розвитку громад, проведення Всеукраїнської конференції з означеної тематики у Сумському національному університеті. Основну увагу науковці зосередили на вдосконаленні навчального курсу «Сталий розвиток суспільства», плануванні основних заходів на наступний рік. Йшлося про організацію практики та стажування студентів у рамках Проекту, підтримку їх науково-дослідницької діяльності, організацію наукових конференцій, літніх шкіл, посилення координації та комунікації між університетами-партнерами.
Як відомо, Проект Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-II» має на меті створити передумови для довготермінового сталого соціального та економічного розвитку на місцевому рівні через посилення місцевого самоврядування та реалізації ініціатив громад на всій території України. Для її досягнення використовується методика соціальної мобілізації місцевих громад, органів державної влади та місцевого самоврядування, приватного сектору для прийняття спільних рішень та розподілу ресурсів з метою сприяння принципам сталого розвитку на місцевому рівні.
Проект нині реалізують в усіх регіонах України. Він має два компоненти: розвиток місцевих громад (співпраця із місцевими громадами та владою у вирішенні ключових проблем) та освітню складову (співпраця з університетами, вивчення проблеми сталого розвитку суспільства). Важливо, що участь у Проекті дає змогу гармонійно поєднувати теоретичні знання із практикою: студенти можуть відвідувати різні громади і бачити, як практично працює механізм врядування на місцях. Вони також мають змогу ознайомитись із зарубіжним досвідом та вдосконалити свої знання з навчального курсу «Сталий розвиток суспільства».