Створення нових національних природних парків
01.01.2022

Президент України підписав укази, якими передбачено створення національних природних парків «Холодний Яр», «Пуща Радзівіла», «Куяльницький», а також збільшення меж території Карпатського біосферного заповідника, національного природного парку «Меотида», національного природного парку «Вижницький» та ботанічного заказника загальнодержавного значення «Староманзирський».
Скільки років громадські активісти, науковці, працівники департаментів екології ОДА та профільного міністерства готували документи, лобіювали цей Указ!
Нарешті рішення ухвалено!

Особливі емоції пов’язані зі створенням на території Черкаської області національного природного парку «Холодний Яр», до складу якого передається у постійне користування 6,8 тис. га земель державної власності.Унікальність «Холодного яру» у поєднанні природної , історичної та культурної спадщини.
Парки перебуватимуть у сфері управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Кабінет Міністрів має забезпечити затвердження у шестимісячний строк положення про новостворені парки та внести зміни до положень про вказані природоохоронні об’єкти, межі яких були розширені.
Щиро вітаємо усіх захисників Природи!