Сумчанин винайшов посуд, який можна їсти
17.10.2018

Цією розробкою науковця із Сумського аграрного університету Дмитра Бідюка вже зацікавились великі закордонні фірми. Адже саме такі винаходи можуть врятувати людство, яке потопає у смітті.

Дмитро Бідюк стверджує, що у звичайному ґрунті винайдені ним стаканчики безслідно розкладаються упродовж трьох тижнів, а пакети — ​за півтора тижні. Ще й стають добривом для рослин. Такі стаканчики можна використовувати як одноразову тару чи форму для випікання, скажімо, кексів чи бісквітів. Також для зберігання продуктів у морозильній камері. Адже ця штука витримує температуру до 250 градусів і не боїться заморозки.

В основі винаходу — ​природний білок та полісахариди — ​речовини, які широко використовують у харчовій промисловості і які цілком безпечні для здоров’я людини. Наприклад, як крохмаль. А от якщо розплавити полісахарид, можна зробити біопакет. Це з’ясувалося випадково, під час одного з експериментів. Дмитро вдосконалив формулу — ​додав еластичності.

А щоб довести свої слова про абсолютну безпечність, учений просто перед журналістами ТСН… з’їв пакет! Полісахариди в його основі хоч і не засвоюються організмом, але виводять із нього шкідливі речовини, каже винахідник. Така їстівна сумка витримує 3,8 кг.